Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Warszawa

Naszyjniki – elegancka biżuteria dla kobiet i mężczyzn

Naszyjniki odgrywają istotną rolę zarówno w kobiecych oraz męskich stylizacjach – urozmaicają strój, nadają elegancki wygląd oraz świadczą o dobrym guście swoich posiadaczy. Ich wybór nie może być przypadkowy. Podczas zakupu zwróć uwagę nie tylko na odpowiednią prezencję, ale również na jakość tworzywa użytego do ich produkcji. Chcąc cieszyć się naszyjnikami przez długie lata, warto rozważyć droższe modele o lepszej próbie srebra lub złota. Dzięki inwestycji w jakość zdołasz uniknąć zarysowań lub odbarwieniu naszyjnika.

Jeśli decydujesz się podarować naszyjnik bliskiej osobie, upewnij się, jaka długość będzie dla niej odpowiednia. Obecnie sprzedawane srebrne i złote naszyjniki to modele o różnej długości łańcuszka. Bez trudu odnajdziesz naszyjniki, które układają się blisko szyi, nie opadając na dekolt. Najczęściej wybierane są przez mężczyzn w zestawie z minimalistyczną zawieszką. 

Najpopularniejszym wariantem są długie naszyjniki sprawdzające się w noszeniu wtedy, gdy zależy nam na bardziej eleganckim efekcie. Doskonale komponują się z sukienkami odkrywającymi dekolt, jednocześnie wysmuklając sylwetkę posiadaczki.

Jak dobierać naszyjniki, by pasowały do Twojej stylizacji? 

Wybierając naszyjniki, staraj się dopasować je do stroju, jaki masz na sobie. Rzucająca się w oczy biżuteria może być doskonałym urozmaiceniem Twojego wyglądu, jednak pamiętaj, że z ekstrawaganckimi dodatkami łatwo można przesadzić. 

Oficjalne wyjścia wymagają stonowanych oraz klasycznych rozwiązań. Dlatego nie ryzykuj z długimi i kolorowymi naszyjnikami. Postaw na delikatne zawieszki bez wyraźnych wzorów czy napisów. Tutaj najlepiej sprawdzą się srebrne naszyjniki z niewielkimi elementami, które nie odznaczą się na tle białej koszuli. 

Wieczorowe wyjścia to okazje, aby poeksperymentować z wyglądem naszyjnika. Jeśli preferujesz materiały inne niż srebro czy złoto, wypróbuj naszyjniki z pereł. Ozdobią dekolt, nie przytłaczając całej sylwetki. Co więcej, warto zaznaczyć, że naszyjniki perłowe wzbudzą podziw – nie bez powodu uważane są za odwieczny symbol luksusu. 

Biżuteria ślubna nie oznacza nudnych i zbyt minimalistycznych naszyjników. Razem z suknią ślubną możesz stworzyć niepowtarzalny zestaw, wybierając wcześniej wspomniane perły lub naszyjnik z kryształami Swarovskiego. 

Naszyjniki geometryczne odznaczają się prostymi, jednakże ciekawymi kształtami. Wśród tego typu biżuterii odnajdziesz modele z zawieszkami kwadratowymi, trójkątnymi oraz okrągłymi. To prostota, którą odpowiada większości okazji. Jeśli posiadasz ubrania w wielu ciekawych kolorach, możesz dobrać do nich barwę posiadanego naszyjnika. Wybierz srebrny bądź złoty naszyjnik lub zdecyduj się na barwiony w wybranym przez Ciebie odcieniu.