Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Warszawa

Policjanci z wydziału do walki z cyberprzestępczością Komendy Stołecznej Policji wspólnie z funkcjonariuszami z przestępczości gospodarczej północnopraskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który za pośrednictwem strony internetowej rozpowszechniał i utrwalał nieoryginalny klucz sprzętowy wraz z nielegalną kopią oprogramowania. 46-latek usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Mężczyzna odpowie za łamanie przepisów Ustawy o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych.

Na początku marca br. na jednym z portali internetowych zostało umieszczone ogłoszenie dotyczące sprzedaży nieoryginalnego interfejsu wraz z nielegalną kopią oprogramowania. Funkcjonariusze ze stołecznej cyberprzestępczości współpracując z policjantami z przestępczości gospodarczej północnopraskiej komendy wykonali szereg czynności w celu ustalenia autora ogłoszenia. Mundurowi ustalili adres IP komputera, z którego logował się właściciel konta, jak się później okazało, ogłoszeń dotyczących sprzedaży było dużo więcej. Wartość strat wyniosła prawie 3 tysiące złotych.

Kilka dni temu autor ogłoszeń został zatrzymany. W trakcie przeszukania jego lokalu policjanci znaleźli płyty z nielegalnym oprogramowaniem i interfejsy. Mundurowi zabezpieczyli nielegalne towary.

Dalsze czynności z mężczyzną policjanci wykonywali w komendzie przy ul. Jagiellońskiej. Śledczy przedstawili mu zarzut za łamanie przepisów Ustawy o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych.

mł. asp. Irmina Sulich/ea

  • zabezpieczony sprzęt
  • zabezpieczony sprzęt
  • zabezpieczony sprzęt