mieszkanie pod inwestycje Warszawa

Inwestowanie w nieruchomości to jedna z bezpieczniejszych form lokaty kapitału. Zwłaszcza w dużych miastach. Kawalerka czy mieszkanie dwupokojowe w Warszawie – zakup której nieruchomości okaże się bardziej opłacalny? Na co zwrócić uwagę, kupując lokum w stolicy? Wszystko zależy od lokalizacji i ceny, która w przypadku dużej aglomeracji bywa nawet dwukrotnie wyższa.

Kawalerki na sprzedaż w Warszawie

Zakup mieszkania jednopokojowego na wynajem to długoterminowa inwestycja, która pozwala na regularne zyski przez długie lata. Kawalerki cieszą się dużą popularnością na warszawskim rynku nieruchomości. Małe mieszkania można stosunkowo łatwo wynająć. To doskonała propozycja dla singla, studenta czy młodego małżeństwa, które poszukuje pierwszego, wspólnego lokum. Średnie ceny kawalerek w centralnych dzielnicach miasta wahają się od 2000-2500 zł. Ostateczny koszt wynajmu zależy od wielu czynników, takich jak: lokalizacja, wyposażenie i standard wykończenia, dostęp do udogodnień.

Kawalerki na sprzedaż w Warszawie cieszą się dużym zainteresowaniem z uwagi na duży popyt na tutejszym rynku najmu. Takie mieszkanie może kupić każdy inwestor, który myśli o dodatkowym źródle dochodu. Kawalerki są też chętnie wynajmowane przez osoby poszukujące przestrzeni na biuro czy działalność usługową.

Dwupokojowe mieszkania na sprzedaż w Warszawie

Lokal mieszkalny z dwoma pokojami do 40 mkw. można wynająć średni za 2500-3000 zł. Eksperci z rynku nieruchomości podkreślają, że mieszkania dwupokojowe są bardziej rentowne przy najmie krótkoterminowym. Kupno większego lokum bywa pod wieloma względami korzystne. Duża przestrzeń przyda się zwłaszcza osobom, które planują powiększenie rodziny lub posiadają zwierzęta domowe.

Istnieje duże zainteresowanie ogłoszeniami typu dwupokojowe mieszkania na sprzedaż w Warszawie. Kupując taką nieruchomość mamy więcej możliwości aranżacyjnych oraz większą przestrzeń do przechowywania przedmiotów. Funkcjonalne mieszkanie o optymalnym metrażu 35-40 mkw. idealnie nadaje się pod inwestycję. Zdecydowanie lepiej kupić nieruchomość, która zlokalizowana jest w pobliżu biurowców czy punktów handlowo-usługowych niż lokum na obrzeżach miasta.

Podsumowanie

Specjaliści z rynku nieruchomości polecają zakup mieszkania dwupokojowego. To opłacalna inwestycja, ponieważ taki lokal można później sprzedać po bardzo atrakcyjnej cenie. Mieszkanie z dwoma pokojami chętnie wynajmują bezdzietne małżeństwa i pary. Idealnym rozwiązaniem dla singla czy dwójki zaprzyjaźnionych studentów jest najem kawalerki. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję o zakupie warszawskiej nieruchomości, warto wziąć pod uwagę zarówno wady, jak i zalety obu propozycji.

 

Materiał opracowany przez eksperta portalu GetHome.pl.