Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Warszawa

Dieta ketogeniczna z altruismonline.com nie jest kolejną "dietą cud", ale próbą zmiany swojego stylu życia na lepszy i zdrowszy. Jednak, jak w przypadku każdej diety, aby osiągnąć sukces, a przy tym nie zrobić sobie krzywdy nieprzemyślanymi zmianami w odżywianiu i trybie życia, należy wcześniej zebrać niezbędne informacje i pogłębić wiedzę.

  1. Co to jest ketoza?
  2. Dieta ketogeniczna: na czym polega?
  3. Ile można schudnąć, przechodząc na dietę ketogeniczną?

Zdobywanie wiedzy warto zacząć od informacji na temat możliwych skutków ubocznych, towarzyszących diecie ketogenicznej. A należą do nich: zaparcia, ospałość i zmęczenie.

1. Co to jest ketoza?

Jak czytamy na stronie altruismonline.com, ketoza to stan, w którym organizm produkuje ketony - związki, które stanowią alternatywne "paliwo" dla organizmu. Wykorzystywane są przy niskim poziomie cukru we krwi.

Inaczej mówiąc, stan ketozy jest stanem efektywnego spalania tłuszczu. Czyli takim, którego pożądają wszystkie osoby, pragnące się odchudzić. Szczególnie, jeśli robią to od dłuższego czasu, a spodziewanych efektów brak. Warto jednak wiedzieć, że stan ketozy wykorzystywany jest również w leczeniu stanów chorobowych, konkretnie w leczeniu i łagodzeniu napadów u dzieci, chorujących na padaczkę.

2. Dieta ketogeniczna: na czym polega?

Aby osiągnąć stan ketozy w organizmie, należy przejść na specjalną dietę. Ketony produkowane są wtedy, gdy do naszego organizmu trafiają niewielkie ilości węglowodanów i przeciętne ilości białka. Takie ilości węglowodanów i białka mogą być przetwarzane na cukier.

Dieta ketogeniczna sprawia, że nasz organizm stopniowo przestawia się na pobieranie energii ze spalania tłuszczu. Zmniejsza się poziom insuliny, natomiast rośnie spalanie tłuszczu, ponieważ organizm ma ułatwione zadanie - łatwiej mu spalać magazynowane zapasy tłuszczu.

Stąd też wiele osób decyduje się przejść na ścisłą głodówkę, wierząc, że to recepta na ekspresową utratę kilogramów. Tymczasem post lepiej zastąpić dietą ketogeniczną, która ma większe szanse na powodzenie. Po głodówce często niestety przychodzi czas na... kompulsywne uzupełnienie braków kalorii.

Ważne: dieta ketogeniczna nie nadaje się dla kobiet karmiących, osób chorujących na cukrzycę i tych, które przyjmują lekarstwa na nadciśnienie.

3. Ile można schudnąć, przechodząc na dietę ketogeniczną?

Stosując się do zasad z altruismonline.com z rozsądkiem i odpowiedzialnością, można osiągnąć niesamowite efekty!

Ale przejdźmy do konkretów. W początkowych tygodniach diety, mówimy o utracie 2, 3 kilogramów!

Dieta ketogeniczna z altruismonline.com. Na czym polega?