Jak będzie wyglądać koncertowa zima w Warszawie?

Końcówka roku jak zwykle obfituje w wiele muzycznych wydarzeń w stolicy. Gdzie będzie najgłośniej i jak najskuteczniej kupić bilety na koncerty w Warszawie? Podpowiadamy w naszym muzycznym kalendarium.

Grudzień to nie tylko przygotowania do Sylwestra, ale też intensywne koncerty najpopularniejszych w tym roku artystów i zespołów. Z kolei początek 2020 roku to kilka wyjątkowych wydarzeń, na które warto już teraz zaopatrzyć się bilety.

Zakończenie dobrego roku

W grudniu będzie można posłuchać w Warszawie kapel, które w powoli kończącym się roku biły rekordy popularności, zwłaszcza wśród zespołów zaliczanych do szeroko pojętej alternatywy. 18 grudnia w Stodole zagra Daria Zawiałow, której album "Helsinki" zyskał miano złotej płyty, a już następnego dnia w Palladium zagra jeden z najbardziej zwariowanych zespołów w Polsce, czyli Łąki Łan, który również prezentuje nowy materiał. 20 i 30 grudnia w Stodole zagrają The Dumplings. Gdzie najlepiej znaleźć bilety na koncert w Warszawie? Z pewnością najszybciej zaopatrzymy się w wejściówki kupując bilety online.

Zagraniczne gwiazdy w nowym roku

Początek 2020 roku zapowiada się równie ekscytująco. 30 stycznia w Stodole zagra zwycięzca brytyjskiego X-Factora, James Arthur, a już dzień później na tej samej scenie zobaczymy Melanie Martinez, która z kolei wypłynęła na szersze muzyczne wody za sprawą talent show The Voice. Jeśli jednak szukacie bardziej eksperymentalnego brzmienia, polecamy wybrać się 20 lutego do klubu Hybrydy, gdzie zagra pochodzący z Atlanty zespół Algiers.

Bilety online na akustyczny rarytas

Zespół Kult z charyzmatycznym Kazikiem Staszewskim ponownie uraczy fanów akustycznym graniem. Muzycy mają świetne doświadczenia w graniu bez elektryki, czego dowodem jest znakomita płyta "Kult Unplugged". 21 lutego kapela startuje z serią akustycznych koncertów Kult Akustik. Trasa potrwa niespełna miesiąc, dlatego warto już dziś biletami online na któryś z koncertów. Kultu będzie można posłuchać m.in. w Stodole i klubie Hybrydy.

Wiosenne pożegnanie

Trasą, o której warto wspomnieć już teraz, mimo że pierwsze wydarzenie odbędzie się dopiero 20 marca to pożegnalne koncerty zespołu Lao Chce. Muzycy ogłosili niedawno zawieszenie działalności na czas nieokreślony, dlatego obecność na jednym z ostatnich koncertów tej wyjątkowej grupy artystów to nie lada gratka. Łączący rock i folk Lao Che powstał w 1999 roku w Płocku, jednak od początku muzycy są silnie związani z Warszawą. Dowodem na to jest świetna płyta "Powstanie Warszawskie", na której w wyjątkowy sposób artyści oddali hołd walczącym.