Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Warszawa

Kupując lub remontując mieszkanie warto zwrócić uwagę na stan drzwi wejściowych – są one naszą wizytówką, ale stanowią również o bezpieczeństwie i wydajności energetycznej mieszkania.

Drzwi zewnętrzne – w jakim stylu?

Obecnie możemy wybierać spośród ogromnej ilości modeli drzwi zewnętrznych w różnych stylach – możemy więc dobrać drzwi tak, aby były zarówno bezpieczne, jak i dopasowane estetycznie do naszego gustu lub wymogów wspólnoty mieszkaniowej. Współczesne drzwi antywłamaniowe nie muszą wyglądać jak wrota do podziemnego bunkra – mogą być dyskretne i estetyczne. Antywłamaniowe drzwi zewnętrzne mają jeszcze jedną przewagę nad tradycyjnymi – ze względu na metalową konstrukcję stanowią zabezpieczenie przed rozprzestrzenianiem się pożaru.

Bezpieczeństwo

Rozwój nowych technologii wpływa również na dostępne zabezpieczenia. Do niedawna szczytem nowoczesności był zamek kodowy, obecnie możemy przebierać w sposobach zabezpieczania naszego mieszkania: od tradycyjnego zamka na klucz, poprzez karty magnetyczne i kody aż po uwierzytelnianie biometryczne i otwieranie drzwi smartfonem. Sposób zamykania i otwierania nie jest jednak jedynym czynnikiem wpływającym na bezpieczeństwo – równie istotna jest jakość materiału, z jakiego wykonane są drzwi, jak i dodatkowe mechanizmy, takie jak bolce zabezpieczające przed wyważeniem.

Jak wybrać drzwi zewnętrzne?

Wybierając drzwi rozważmy ich przeznaczenie – szczególnie zastanówmy się, czy nie warto pomyśleć o najbardziej odpornych na włamania drzwi. Jeżeli zdarzają nam się dłuższe wyjazdy lub mieszkamy na obrzeżach miasta lub w ustronnym miejscu, warto zadbać o najwyższy poziom zabezpieczeń. W zależności od planowanego budżetu możemy też zainstalować dodatkowe zabezpieczenia elektroniczne, takie jak zamek kodowy lub biometryczny. Najlepiej poprosić o pomoc doświadczoną firmę, na przykład dostępną pod adresem https://zebrano.eu/oferta/drzwi-zewnetrzne/ Korzystając z usług profesjonalistów mamy też pewność, że drzwi będą objęte gwarancją.

Drzwi zewnętrzne – estetyka i bezpieczeństwo

1000 Znaków do wykorzystania