W dniu 3 października 2019 r. na boiskach Stadionu Miejskiego Legii Warszawa przy ul. Łazienkowskiej 3 w Warszawie rozegrany został kolejny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Miejskiego PSP m.st. Warszawy.

Wydziały i Jednostki Ratowniczo-Gaśnicze KM PSP m.st. Warszawy wystawiły 12 drużyn, które rozpoczęły rywalizację meczami o wyjście z dwóch grup. Po rozegranych meczach grupowych cztery najlepsze zespoły z każdej grupy walczyły o awans do kolejnej fazy.

Tabela grupowa drużyn biorących udział w Turnieju:

GRUPA A GRUPA B
JRG 7 WKR
JRG 5 SGSP
JRG 14/17 JRG 15
KW PSP JRG 9
JRG 4 JRG 6
JRG 12 JRG 13

Wyniki spotkań półfinałowych:

WKR - JRG 13 1:4
JRG 4 - JRG 7 6:2

Mecz o trzecie miejsce który rozegrały między sobą drużyny WKR i JRG 7 zakończył się w normalnym czasie remisem 1:1. Wyłonienie zwycięzcy nastąpiło dopiero po rzutach karnych, w których lepsi okazali się zawodnicy WKR, uzyskując wynik bramkowy 3:2.

W tegorocznym finale spotkały się drużyny z JRG 13 i JRG 4. Mecz po zaciętej i wyrównanej walce zakończył się wygraną JRG 13 wynikiem 3:2.

Na zakończenie rywalizacji Komendant Miejski PSP m.st. Warszawy st. bryg. Leszek Smuniewski złożył wszystkim zawodnikom gratulacje i wręczył finalistom pamiątkowe puchary. Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Tekst: MO
Zdjęcia: mł. asp. Marek Możdżonek