Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Warszawa

W ciągu ostatnich dwóch lat pojawiło się mnóstwo decyzji sądów nakazujących bankowi zwrot nadpłaty wynikającej z nieprawidłowej indeksacji walutowej. Także kancelarie prawne coraz sprawniej radzą sobie z podobnymi sprawami. Tym samym, pomoc frankowiczom stoi obecnie na bardzo wysokim poziomie. Dzięki temu, kredyty frankowe już niebawem mogą przestać nękać wiele tysięcy klientów.

Banki nie wywiązały się ze swoich zobowiązań

Ten wniosek często pojawia się w wyrokach sądowych nakazujących bankom zwrot nadpłaty lub unieważnienie kredytu CHF. Kredyty frankowe wyroki coraz częściej stają po stronie klientów wskazują na liczne nieprawidłowości po stronie banku.

Głównym zastrzeżeniem jest oczywiście niedostateczne poinformowanie klientów o wysokim ryzyku związanym z kredytem waloryzowanym. Kredyty frankowe były prezentowane w samych superlatywach, co oczywiście mogło wprowadzić klientów w błąd. Pomoc dla frankowiczów pozwala skutecznie egzekwować roszczenia ze strony kredytobiorców. Przede wszystkim, działanie sądów jest ważne także w perspektywie długoterminowej. Banki muszą zdawać sobie sprawę, że spoglądanie wyłącznie na swoje interesy może doprowadzić do unieważnienia kredytu.

Pozew sądowy czy ugoda z bankiem?

Wielu klientów przekonało się, że dążenie do ugody z bankiem mija się z celem. Rządzący od kilku lat pracują nad ustawą frankową, jednak do dziś nie doczekaliśmy się regulacji, które weszłyby w życie. A zatem, jedynym sposobem na dochodzenie swoich praw jest kredyt we frankach pozew. Na takie rozwiązanie decyduje się coraz więcej kredytobiorców, widząc kolejny, przychylne wyroki ze strony sądów. Ponadto, nie musimy dysponować rozległą wiedzą w zakresie prawa, aby złożyć pozew i dochodzić swoich praw.

Zawsze możemy skorzystać z profesjonalnej pomocy. Coraz więcej kancelarii świadczy wszechstronną pomoc frankowiczom. W związku z tym, jeśli czujesz się oszukany przez bank, zawsze możesz skorzystać z opcji wsparcia prawnego. Kancelaria radców prawnych Warszawa pomoże Ci złożyć adekwatny pozew, a także dobrać podstawę prawną do Twojej indywidualnej sytuacji. Pamiętaj, ze podejmując działania możesz w końcu uwolnić się ze spirali zadłużenia, przez którą popadłeś na skutek niekorzystnego kredytu frankowego.

Co może zaoferować fachowa pomoc dla frankowiczów?

Warto być na bieżąco z kolejnymi wyrokami sądów w sprawie frankowiczów. Pojawiają się kolejne precedensy, które pozwalają jeszcze skuteczniej dochodzić swoich praw w batalii z bankiem. Kredyty frankowe wyroki umożliwiają anulację zadłużenia powstałego na skutek ryzyka kursowego, a w wielu przypadkach nakazują bankom zwrot środków związanych z nieprawidłową indeksacją kredytową. Spłacając kolejne raty w ostatnich ośmiu latach przy niekorzystnej różnicy kursowej, nadpłata w przypadku niektórych frankowiczów wyniosła od kilkudziesięciu do nawet kilkuset tysięcy złotych.

Kluczem do szczęśliwego zakończenia jest podjęcie działań. Skonsultuj się z doświadczonym radcą prawnym i sprawdź, czy Twoja sytuacja pozwala na podjęcie skutecznej batalii z bankiem. Wyspecjalizowana kancelaria może znaleźć liczne wady prawne w aspekcie działalności banku, a nieprawidłowości te będą podstawą do roszczenia swoich praw. Jak pokazują liczne przykłady, w przypadku kredytów frankowych nie brakuje argumentów przemawiających na niekorzyść banku.

Na czym dokładnie polega prawna pomoc frankowiczom?