Kilka minut po godzinie 14 do Miejskiego Stanowiska Kierowania KM PSP m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Wał Miedzeszyński. Do akcji zadysponowano zastępy: GBA 2/16 Pr-750, GBARt 2,5/30/2,5 oraz SLRR z dowództwem JRG nr 8.

Po dojechaniu na miejsce zdarzenia zastano leżącego na ulicy kierowcę motocykla pod opieka osób trzecich. Mężczyzna był przytomny w kontakcie słowno-logicznym z licznymi obrażeniami kończyn górnych oraz dolnych. W wyniku zdarzenia, oprócz motocykla uszkodzone zostały trzy samochody osobowe.

Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca akcji, przeprowadzeniu oceny stanu poszkodowanego oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej. Przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego pomógł w zaopatrzeniu poszkodowanego, a następnie przewiózł mężczyznę do szpitala w celu przeprowadzenia szczegółowych badań. W toku działań odłączono akumulator w motocyklu oraz zneutralizowany płyny eksploatacyjne przy pomocy sorbentu. Pozostali uczestnicy zdarzenia, czyli kierujący samochodami osobowymi nie odnieśli żadnych obrażeń oraz nie potrzebowali pomocy medycznej.

Na miejscu zdarzenia pozostał patrol Policji. W akcji trwającej półtorej godziny brało udział 12 strażaków.

Tekst: mł. bryg. Paweł Adamczyk
Zdjęcia: bryg. Roman Krzywiec