Parę minut przed godziną 5:00 do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 8 wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu ulic Grochowskiej i Zamienieckiej. Do akcji zadysponowano zastępy GBA 2/16 Pr-750 i GBARt 2,5/30/2,5.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono kolizję dwóch samochodów osobowych. Kierowcy wydostali się samodzielnie z pojazdów przed przybyciem zastępów PSP. Kierowcy Laguny z widocznymi ranami głowy udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy. Mężczyzna po przebadaniu przez Zespół ratownictwa Medycznego pozostał na miejscu zdarzenia. Drugi z uczestników nie posiadał widocznych obrażeń i nie uskarżał się na żadne dolegliwości.

Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w samochodach oraz zasypaniu sorbentem rozlanych na jezdni płynów eksploatacyjnych. Po przeprowadzeniu czynności dochodzeniowych przez patrol Policji pojazdy zepchnięto na pobocze drogi.

W akcji trwającej około 50 minut brało udział 11 strażaków.

Tekst: st. kpt. Piotr Turowski
Zdjęcia: st. kpt. Piotr Turowski


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.