2019 03 ursus piec 01Wezwani do spalania śmieci na budowie strażnicy z Ekopatrolu nie potwierdzili zgłoszenia mieszkańców, za to odkryli w sąsiedztwie zatruwający środowisko warsztat samochodowy.

11 marca patrol Referatu ds. Kontroli Środowiska kontrolował budowę na terenie Ursusa, gdzie według mieszkańców miały być palone odpady. Te informacje się nie potwierdziły, ale skoro mieszkańcy twierdzili, że śmieci są palone, strażnicy poszli tym tropem- i to dosłownie, bo w powietrzu czuć było zapach palonego oleju.

Czujność i nosy Ekopatrolu nie zawiodły i zawiodły prosto do sąsiedniego warsztatu samochodowego. Już na placu warsztatowym strażnicy odkryli śmieci komunalne zmieszane z niebezpiecznymi odpadami, na dodatek składowane sprzecznie z przepisami. Wewnątrz warsztatu znaleziono piec zasilany zużytym olejem, który jednoznacznie został zakwalifikowany do kategorii „truciciel”.

Wobec właściciela warsztatu zastosowano surowe sankcje, nakazując uprzątnięcie terenu oraz dostosowanie ogrzewania budynku do zgodnego z przepisami. Ekopatrol na pewno wróci, by sprawdzić, czy zalecenia zostały zrealizowane.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.