Bentley i dwa Lamborghini namierzone w Warszawie po zgłoszeniu leasingodawcy

Bentley i dwa Lamborghini namierzone w Warszawie po zgłoszeniu leasingodawcy

FOT. KSP Warszawa

Policjanci odzyskali w Warszawie luksusowe auta warte łącznie blisko 1,7 mln złotych. Wśród zabezpieczonych pojazdów był Bentley i dwa Lamborghini. Sprawa zaczęła się od zgłoszenia przywłaszczenia złożonego przez leasingodawcę po zaległościach w spłacie kredytów.

Policjanci z piaseczyńskiej komendy otrzymali informację o przywłaszczeniu drogich samochodów. Do działań dołączyli funkcjonariusze ze stołecznego Wydziału do walki z Przestępczością Ekonomiczną, którzy ustalili miejsca postoju pojazdów na terenie Warszawy.

Zabezpieczono Bentley i oba Lamborghini o łącznej wartości blisko 1,7 mln złotych. Po oględzinach auta przekazano leasingodawcy, który wcześniej zgłosił ich przywłaszczenie w związku z zaległościami w spłacie kredytów.

To sprawa, która pokazuje, jak szybko policyjne czynności operacyjne potrafią zamknąć temat aut za setki tysięcy złotych każde. Za takie przestępstwo kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście-Północ.

na podstawie: Policja Warszawa.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (KSP Warszawa). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.