Na Placu Zamkowym padną ślubowania, a potem ruszą pokazy Straży Miejskiej

Na Placu Zamkowym padną ślubowania, a potem ruszą pokazy Straży Miejskiej

FOT. SM Warszawa

Na Placu Zamkowym 2 czerwca Straż Miejska m.st. Warszawy połączy jubileusz 35-lecia z uroczystym ślubowaniem nowych funkcjonariuszy. Po oficjalnej części mieszkańcy Warszawy, rodziny z dziećmi i turyści zobaczą pokazy, konkursy oraz sprzęt używany na co dzień przez strażników.

Oficjalne uroczystości rozpoczną się o 12:30 z udziałem Prezydenta m.st. Warszawy, przedstawicieli władz państwowych i samorządowych, Powstańców Warszawskich oraz zaproszonych gości. W trakcie obchodów kilkudziesięciu nowych funkcjonariuszy złoży ślubowanie, a zasłużeni strażnicy miejscy odbiorą wyróżnienia i odznaczenia.

Na wydarzeniu pojawi się Orkiestra Wojska Polskiego, a Kompania Reprezentacyjna Straży Miejskiej pokaże musztrę paradną. Po godzinie 14:00 rozpoczną się pokazy i aktywności przygotowane dla rodzin. Organizatorzy zapowiadają prezentację wyposażenia Straży Miejskiej m.st. Warszawy, pokaz technik ratowniczych, konkursy, animacje oraz spotkania ze strażnikami miejskimi i przedstawicielami Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa, którzy będą rozmawiać o bezpieczeństwie w Warszawie.

Na uczestników ma też czekać grochówka, tradycyjny poczęstunek kojarzony ze służbami mundurowymi. Całość ma pokazać kulisy pracy strażników miejskich i jednocześnie przyciągnąć mieszkańców do centrum stolicy.

Ze względów bezpieczeństwa podczas organizacji wydarzenia 2 czerwca wprowadzono tymczasowe zmiany w ruchu. Na Placu Zamkowym oraz na części ul. Podwale - od Placu Zamkowego do ul. Kapitulnej - obowiązywać będzie zakaz parkowania. Organizatorzy proszą o zwracanie uwagi na oznakowanie i stosowanie się do poleceń służb porządkowych.

To będzie jeden z tych miejskich jubileuszy, które nie kończą się na oficjalnej salwie gratulacji - pokazują też, jak szeroko Straż Miejska m.st. Warszawy działa dziś w stolicy i jak bardzo takie wydarzenie potrafi skupić uwagę całego centrum Warszawy.

na podstawie: SM Warszawa.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (SM Warszawa). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.