Remont ul. Pelikanów w Ursynowie - wymiana nawierzchni i prośba o usunięcie aut

2 min czytania
Remont ul. Pelikanów w Ursynowie - wymiana nawierzchni i prośba o usunięcie aut

W Ursynowie rozpoczynają się intensywne prace drogowe przy ul. Pelikanów. Mieszkańcy zobaczą ciężki sprzęt i ekipy przygotowujące jezdnię do położenia nowej nawierzchni. Urzędnicy apelują o zabranie samochodów z poboczy, bo pozostawione auta mogą ucierpieć podczas robót. Zapowiedziane działania mają poprawić komfort poruszania się po tej części dzielnicy.

  • Prace na ul. Pelikanów
  • Organizacja ruchu w Warszawie

Prace na ul. Pelikanów

Roboty drogowe przy ul. Pelikanów obejmują skuwanie starej nawierzchni i położenie nowej warstwy asfaltu. Przewidziany zakres to frezowanie starej warstwy oraz ułożenie nowej nawierzchni asfaltowej, co ma odświeżyć jezdnię i wyeliminować miejscowe nierówności.

Dokładny termin prac to 25 października, a prace będą prowadzone w godzinach 7.00-19.00. W tych godzinach na odcinku objętym remontem należy spodziewać się obecności maszyn, pracowników i tymczasowych ograniczeń w ruchu.

Organizacja ruchu w Warszawie

Z informacji przekazanej przez Urząd Dzielnicy Ursynów wynika, że kierowcy powinni usunąć pojazdy z jezdni i poboczy na czas prowadzonych robót. Urzędnicy informują, że pozostawione samochody mogą zostać uszkodzone podczas prac i że władze nie będą ponosić odpowiedzialności za ewentualne szkody. W komunikacie znalazło się także przeproszenie za związane z tym utrudnienia.

Mieszkańcy proszeni są o śledzenie lokalnych komunikatów dzielnicy i korzystanie z alternatywnych miejsc postojowych tego dnia. Prace zaplanowano tak, by w jednym dniu wykonać zaplanowane operacje i zminimalizować czas utrudnień, jednak na miejscu mogą wystąpić krótkotrwałe ograniczenia dostępu do posesji i hałas.

na podstawie: UM Ursynów.

Autor: krystian