Piknik Razem Lepiej na Bielanach. Profilaktyk i słuchaczki CSP

2 min czytania
Piknik Razem Lepiej na Bielanach. Profilaktyk i słuchaczki CSP


Nietypowy piknik na Bielanach przyciągnął rodziny — policyjny radiowóz, pokaz wyposażenia i rozmowy, które łączyły pokolenia. Zobacz, co działo się przy Szkole Podstawowej nr 92 na Przasnyskiej.

  • Przyjdź na Przasnyską i zobacz, jak służba spotyka się z mieszkańcami Bielan
  • Zobacz, co prezentowali funkcjonariusze i dlaczego warto rozmawiać z policją

Przyjdź na Przasnyską i zobacz, jak służba spotyka się z mieszkańcami Bielan

Na boisku Szkoły Podstawowej nr 92 im. Jana Brzechwy przy ul. Przasnyskiej w Warszawie odbył się rodzinny piknik integracyjny, który zgromadził mieszkańców Bielan i okolic. Wydarzenie odbyło się pod hasłem

“Razem Lepiej”

W trakcie spotkania obecny był bielański profilaktyk wraz ze słuchaczkami Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Największym magnesem dla najmłodszych okazał się policyjny radiowóz — dzieci wchodziły do środka, uruchamiały sygnały świetlne i dźwiękowe oraz pytały o codzienną służbę patrolową.

Zobacz, co prezentowali funkcjonariusze i dlaczego warto rozmawiać z policją

Na specjalnym stanowisku profilaktycznym zaprezentowano elementy wyposażenia wykorzystywane w służbie: kamizelki, kajdanki oraz nowoczesne środki łączności. Goście mogli sprzęt obejrzeć z bliska, dopytać o jego przeznaczenie i lepiej zrozumieć specyfikę pracy policjantów.

Piknik miał charakter integracyjny — w wydarzeniu brały udział dzieci, młodzież, rodziny oraz seniorzy. Spotkanie podkreślało wagę otwartości, wzajemnego szacunku oraz budowania relacji opartych na zaufaniu i współpracy między mieszkańcami a służbami.

Organizatorzy zadbali o atmosferę sprzyjającą rozmowom i wspólnej zabawie, co sprawiło, że wydarzenie stało się okazją do poznania się mieszkańców o różnych doświadczeniach i kulturowych korzeniach.

podinsp. Elwira Kozłowska/bś

Na podst. KSP Warszawa

Autor: krystian