Mężczyzna podał dane brata i nie uniknie kary spędzi 1,5 roku w areszcie

Nieudana próba oszustwa w Ursusie zakończyła się zatrzymaniem mężczyzny, który próbował ukryć swoją tożsamość. Dzięki czujności dzielnicowych, 33-latek spędzi najbliższe półtora roku za kratami.
- Ursus i szybka reakcja policji przyczyniły się do zatrzymania poszukiwanego mężczyzny
- Poszukiwany z pięcioma nakazami doprowadzenia trafi do aresztu w Warszawie
Ursus i szybka reakcja policji przyczyniły się do zatrzymania poszukiwanego mężczyzny
Podczas rutynowego patrolu na terenie Ursusa, dzielnicowi zwrócili uwagę na mężczyznę, który na ich widok nagle zmienił kierunek i zachowywał się nerwowo. Jego dziwne zachowanie wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy, którzy postanowili dokładniej sprawdzić sytuację.
33-letni mieszkaniec Warszawy twierdził, że nie ma przy sobie dokumentów tożsamości i podał dane swojego starszego brata. Jednak szybko okazało się, że mężczyzna miał przy sobie ważny dokument, a podane informacje były fałszywe.
Poszukiwany z pięcioma nakazami doprowadzenia trafi do aresztu w Warszawie
Po weryfikacji danych policjanci ustalili, że mężczyzna jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości na podstawie pięciu nakazów doprowadzenia. Został zatrzymany i przewieziony na komisariat, gdzie przeprowadzono dalsze czynności procesowe.
Teraz 33-latek spędzi najbliższe 18 miesięcy w areszcie. Jego próba uniknięcia odpowiedzialności zakończyła się więc całkowitym fiaskiem dzięki skutecznej pracy ursusowskich dzielnicowych.
Dociekliwość dzielnicowych z Ursusa doprowadziła do tego, że 33-letni mężczyzna podający dane swojego brata nie uniknie kary.” asp. Małgorzata Gębczyńska
Wg inf z: KSP Warszawa
Autor: krystian