Znamy zwycięzców plebiscytu #SuperDzielnicowy 2024
Znamy już zwycięzców drugiej edycji plebiscytu #SuperDzielnicowy, organizowanego w ramach akcji społecznej #DzielnicaBEZstrachu. Wydarzenie przyciągnęło wielu gości, w tym przedstawicieli Policji, władz lokalnych oraz fanów serialu "Dzielnica Strachu".

Gala #SuperDzielnicowy 2024: kluczowe momenty i goście

4 lipca w kinie Muranów w Warszawie odbyła się uroczysta gala, podczas której ogłoszono wyniki plebiscytu #SuperDzielnicowy 2024. Uczestnicy mieli okazję spotkać się z aktorami, producentami telewizyjnymi oraz przedstawicielami Policji. Wśród gości znaleźli się m.in. I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Roman Kuster, komendant stołeczny Policji insp. Dariusz Walichnowski oraz burmistrz dzielnicy Warszawa Śródmieście Aleksander Ferens.

Gościem specjalnym był zeszłoroczny zwycięzca mł. asp. Patryk Klekot, który zdobył tytuł #SuperDzielnicowy w 2023 roku. Uroczystość nie ograniczała się jedynie do wręczenia nagród. W programie znalazł się także panel dyskusyjny poświęcony roli inicjatyw takich jak #DzielnicaBEZstrachu w budowaniu pozytywnego wizerunku Policji.

Wyniki plebiscytu: Paweł Chmura wygrywa tytuł #SuperDzielnicowy 2024

Tegoroczny plebiscyt cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Oddano ponad 33 tys. głosów na blisko 3 tys. dzielnicowych. Zwycięzcą został sierż. szt. Paweł Chmura z KRP Warszawa I, który uzyskał ponad 4 tysiące głosów. Nagrodą dla zwycięzcy, poza nagrodą rzeczową, był voucher uprawniający do zagrania roli w jednym z odcinków serialu "Dzielnica Strachu".

– Dla aktora najważniejszym wyróżnieniem jest nagroda od jego wiernej publiczności, od jego fanów, widzów. Dla mnie, dla policjanta, najważniejsza jest nagroda od mojej „publiczności”. Otrzymałem ją od ludzi, dla których codziennie podejmuję trud służby, od osób reprezentujących instytucje, z którymi codziennie współpracuję. Dziękuję w tym miejscu Komendzie Głównej Policji i telewizji Puls za promowanie funkcji dzielnicowego. Ilość oddanych na mnie głosów świadczy o tym, że te kilkanaście tysięcy kroków, które każdego dnia poświęcam na obchód mojego rejonu naprawdę ma sens – powiedział sierż. szt. Paweł Chmura.

Panel dyskusyjny i piknik policyjny: atrakcje dla mieszkańców

Po części oficjalnej odbył się panel dyskusyjny z udziałem nadinsp. Romana Kustera i sierż. szt. Pawła Chmury, podczas którego poruszono temat roli inicjatyw takich jak #DzielnicaBEZstrachu w budowaniu zaufania społecznego do Policji. Aktorzy serialu "Dzielnica Strachu", wśród nich Andrzej Młynarczyk, Aleksandra Listwan i Jasper Sołtysiewicz, dzielili się swoimi doświadczeniami z planu filmowego.

W tym samym czasie na placu przed stołeczną komendą odbywał się policyjny piknik. Mieszkańcy mieli okazję z bliska przyjrzeć się nowoczesnemu sprzętowi policyjnemu, porozmawiać z funkcjonariuszami o ich pracy oraz podziwiać pokazy tresury psów służbowych. Największe zainteresowanie wzbudził pojazd opancerzony „Tur” oraz pojazd pirotechniczny „beczka”.

Przyszłość plebiscytu i współpracy z telewizją Puls

Podczas gali padło również pytanie o przyszłość plebiscytu i współpracę z telewizją Puls. I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Roman Kuster zapewnił, że Policja jest gotowa na kolejną edycję plebiscytu #SuperDzielnicowy. Zwracając się do dyrektor marketingu telewizji Puls, Justyny Ganczarek, podkreślił znaczenie tej inicjatywy dla budowania pozytywnego wizerunku Policji.

– W imieniu licznej rzeszy niebieskich mundurów zgłaszam, że jesteśmy gotowi stanąć do trzeciej edycji plebiscytu #SuperDzielnicowy – powiedział nadinsp. Roman Kuster.

Wydarzenie zakończyło się rozdawaniem autografów przez aktorów serialu oraz piątkę wyróżnionych dzielnicowych. Mieszkańcy mieli okazję zrobić sobie zdjęcia z bohaterami wieczoru, co na pewno na długo pozostanie w ich pamięci.


Na podstawie: KSP Warszawa