Zielona rewolucja na Ursynowie: EKO-prelekcja o roślinności już 7 marca
Ursynów stawia na zieleń: EKO-prelekcja odsłania tajniki zieleni miejskiej

Wiosna to idealny czas, by zainspirować się i zainwestować w zieleń naszego otoczenia. Ursynów zaprasza na wyjątkową EKO-prelekcję, która stanowi świetną okazję do pogłębienia wiedzy o roślinach i ich roli w miejskiej przestrzeni.

  1. EKO-prelekcja "Krzewy, byliny i pnącza na Ursynowie" odbędzie się 7 marca, w godzinach 8.30 – 13.10.
  2. Miejsce wydarzenia: Urząd Dzielnicy Ursynów, sala im. Juliana Ursyna Niemcewicza.
  3. Wydarzenie skierowane głównie do Spółdzielni i Wspólnot mieszkaniowych.
  4. W programie wystąpienia ekspertów: dr hab. Jacka Borowskiego i mgr inż. Natalii Marcinkowskiej-Chojnackiej.
  5. Prelekcje dotyczyć będą m.in. zastosowania pnączy w miastach i zakładania rabat bylinowych.
  6. Uhonorowanie mieszkańców Ursynowa za udział w 40. edycji konkursu "Warszawa w kwiatach".
  7. Spotkanie otwarte również dla mieszkańców dzięki specjalnej puli miejsc.

Spotkanie na Ursynowie będzie okazją nie tylko do zdobycia cennej wiedzy, ale także do wymiany doświadczeń między mieszkańcami oraz ekspertami w dziedzinie botaniki i ogrodnictwa. "Nasze zaproszenie kierujemy głównie do Spółdzielni i Wspólnot mieszkaniowych, co będzie dobrą okazja do przekazywania aktualnej wiedzy prawnej i merytorycznej, wymiany dobrych praktyk, a także wypracowania ursynowskich standardów z zakresu ochrony przyrody" – podkreśla Paweł Lenarczyk, zastępca burmistrza Ursynowa.

Wśród prelegentów znajdą się wybitni specjaliści, tak jak dr hab. Jacek Borowski, autorytet w dziedzinie drzewoznawstwa i dendrologii, który podzieli się swoją wiedzą na temat zastosowania pnączy w urbanistycznym krajobrazie. Jego wystąpienie niewątpliwie dostarczy cennych wskazówek, jak wprowadzić te rośliny na istniejące już budynki, aby wzbogacić miejską zieleń.

Kolejna prelegentka, mgr inż. Natalia Marcinkowska-Chojnacka, specjalista w zakresie bylin, przekaże uczestnikom wiedzę na temat zakładania rabat bylinowych oraz ich doboru i pielęgnacji. Doświadczenie zdobyte podczas międzynarodowych stypendiów pozwoli jej podać praktyczne porady, jak najefektywniej wykorzystać byliny w przestrzeni miejskiej.

Spotkanie będzie również okazją do uhonorowania aktywnych mieszkańców Ursynowa, którzy wzięli udział w konkursie "Warszawa w kwiatach". To wydarzenie pokazuje, jak ważna jest inicjatywa lokalnej społeczności w tworzeniu zielonej przestrzeni miasta.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do uczestnictwa w tej inspirującej EKO-prelekcji. To doskonały moment, by dowiedzieć się więcej o roślinach, które mogą ozdobić nasze balkony, ogrody czy wspólne przestrzenie na Ursynowie.


UM Ursynów