Ładniejszy i bezpieczniejszy. Taki będzie wiadukt mostu Poniatowskiego po remoncie
Historia splata się z nowoczesnością na warszawskim wiadukcie. Zamierzony efekt? Rewitalizacja z szacunkiem do przeszłości.
  • Remont wiaduktu mostu Poniatowskiego obejmuje całościową renowację.
  • Utrudnienia dla mieszkańców stają się minimalne, dzięki utrzymaniu przejezdności.
  • Zwiększony zakres prac konserwatorskich w odpowiedzi na znaleziska stanu technicznego.
  • Końcowy rezultat przyniesie poprawę bezpieczeństwa i estetyki.

Warszawski Most Poniatowskiego przechodzi metamorfozę, która ma przywrócić mu dawny blask, jednocześnie zachowując funkcjonalność dla mieszkańców. Odnowa rozpoczęła się od stacji Warszawa-Powiśle, a teraz przekracza ulicę Kruczkowskiego, zmierzając w stronę Wisły. Odnawiane są nie tylko betonowe i kamienne elementy, ale także stalowe, którym przywracana jest warstwa antykorozyjna. To zadanie nie jest proste, biorąc pod uwagę historyczny charakter obiektu.

W interpretacji przeszłości, remonty zabytków często odkrywają problemy, których nie można było przewidzieć. Nie inaczej jest w przypadku wiaduktu mostu Poniatowskiego. Wieloletnie działania naprawcze, które nie zawsze były wykonane prawidłowo, teraz wymagają starannych działań konserwatorskich. Odświeżenie konstrukcji żelbetowej i zabezpieczenie zbrojenia to tylko część koniecznych prac.

Poprawa estetyki to nie jedyny cel - kwestie bezpieczeństwa grają pierwsze skrzypce. Renowacja wiaduktu nie tylko zwiększy jego żywotność, ale także poprawi komfort użytkowania przez mieszkańców. Przy okazji odnawiane są również inne elementy infrastruktury, takie jak klatka schodowa i przejście pod al. Jerozolimskimi, co jeszcze bardziej podkreśla znaczenie projektu.

Wszystko to jest realizowane z myślą o minimalizacji niedogodności dla warszawiaków. Władze miasta zdecydowały, że zarówno most Poniatowskiego, jak i ul. Kruczkowskiego, będą cały czas dostępne dla ruchu. To odzwierciedla dążenie do harmonijnego połączenia potrzeb kulturowych z życiem codziennym mieszkańców.


Na podst. ZDM Warszawa