Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji funkcjonariusza z Posterunku Policji w Modlinie, został zatrzymany 31-latek, który dokonał sklepowej kradzieży na kwotę ponad 800 zł. Policjant robiący zakupy zauważył mężczyznę, gdy ten przekroczył linię kas z towarem, za który nie zapłacił. Mundurowy natychmiast ujął złodzieja, a następnie przekazał go patrolowi. Zatrzymanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek około 16:30 na terenie jednej z warszawskich galerii handlowych. Policjant z modlińskiego posterunku, będąc po godzinach pracy, robił zakupy. Idąc pasażem zauważył mężczyznę, który przekroczył linię kas ze skradzionym towarem i próbował się oddalić. Policjant zareagował błyskawicznie. Podbiegł do 31-latka i ujął go do czasu przyjazdu policyjnego patrolu.

Na miejscu mundurowi wylegitymowali sprawcę kradzieży. Okazało się, że łupem 31-letniego obywatela Rosji padł towar o wartości 869 zł. Za przestępstwo kradzieży będzie on teraz odpowiadał przed sądem.

Zgodnie z kodeksem karnym, mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Postawa naszego policjanta jest doskonałym przykładem świadomości noszonego munduru.

 

podkom. Joanna Wielocha/ea

Film bch.mp4

Pobierz plik bch.mp4 (format mp4 - rozmiar 915.46 KB)