Dlaczego fotowoltaika i magazyny energii są najlepszym połączeniem?

Jaki związek z magazynem energii ma domowa fotowoltaika? W jaki sposób właśnie to połączenie wpływa na całą gospodarkę energetyczną naszego domu? Czy wszystkie panele fotowoltaiczne da się podłączyć do uruchomionego magazynu energii? Jak kupować panele i magazyny - razem czy osobno? Postawcie na fachowe doradztwo Brewa.pl, by odkryć najważniejsze tajemnice oszczędnej polityki energetycznej, dzięki której raz na zawsze zapomnicie o zawyżonych rachunkach za prąd!

Magazyn energii plus fotowoltaika

Panele fotowoltaiczne wraz z magazynami energii, a także pompami ciepła są urządzeniami niezwykle kompatybilnymi. Można kupować je oczywiście osobno, ale optymalną oszczędnością inwestycyjną i eksploatacyjną będzie nabycie całego zespołu urządzeń za jednym razem. Dlaczego? Ponieważ od chwili uruchomienia realizuje się program oszczędności energetycznej, o której od co najmniej kilku lat mówią wszyscy specjaliści z tej dziedziny. Z drugiej strony, nie trzeba się też martwić, że fotowoltaika zakupiona na kilka lat przed magazynem energii nie będzie dopasowana i nie uda się połączyć ze sobą poszczególnych funkcji.

Każdy obecnie produkowany magazyn energii został dostosowany w najdrobniejszych szczegółach, by móc podłączyć do niego także te panele fotowoltaiczne, które na obszarze wybranego gospodarstwa domowego, czy rolnego funkcjonują od kilku do kilkunastu lat. Trzeba jeszcze wspomnieć, że najwięcej wygrywają ci, którzy decydują się nabyć pakiety w postaci magazynów energii, paneli oraz pomp, bo dla tych Klientów przygotowano najwięcej promocji, a także różne dotacje, w ramach których wsparcie pozyskać można także dzięki współpracy z Brewa.pl!

Zobacz również: Brewa.pl - Magazyny energii Warszawa

Magazyny energii z panelami i pompami

Prąd wytwarzany przez panele solarne i skierowany do magazynu energii bez problemu zasili przydomową pompę ciepła, wykorzystując zasoby w sposób niezwykle oszczędny i ergonomiczny. Zatrzymany w magazynie energii prąd zmienia jedynie swoją postać, nie zmienia poziomu skuteczności i objętości. Poszczególne magazyny energii oczywiście różnią się między sobą pojemnością. Właściciele domów mogą nabyć modele 5 kWh, 15 kWh czy 50 kWh. Większe odpowiedniki polecić można już szerzej rozbudowanym farmom fotowoltaicznym, gdzie liczba modułów przekracza kilkaset lub nawet kilka tysięcy sztuk. Zgromadzonych nadwyżek prądu w żadnym stopniu nie przejmuje elektrownia, możemy go wykorzystywać z personalnie dostosowaną częstotliwością i natężeniem. Dla zwiększenia wygody najlepszym rozwiązaniem będzie montaż magazynu energii wraz z pompą ciepła w korzystnym sąsiedztwie. Zwiększa to komfort np. w czasie przeprowadzania czynności porządkowych lub kontrolnych. Zespół fotowoltaiki może być umieszczony w pewnej odległości, w formie naziemnej lub niezwykle ostatnio modnej - dachowej.

Magazyny energii - panele sterowania

Dzięki pomocy specjalistów i konsultantów Brewa.pl każdy nowy Użytkownik magazynów energii szybko pojmie zasady działania urządzenia, przyswoiwszy formy uruchamiania oraz kontroli pracy wszystkich typów falowników. Wystarczy poznać przeznaczenie zaledwie kilku przycisków, by w pełni odkryć moc i zalety płynące z totalnej niezależności energetycznej, wolnej od sieciowych awarii i zawyżonych rachunków za prąd!