Policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego z Woli zatrzymali 46-letniego mężczyznę podejrzanego o uporczywe nękanie byłej partnerki. Ze wstępnych informacji wynika, że mężczyzna nachodził kobietę, rzucał kamieniami w jej okna, wykrzykiwał pod drzwiami i groził pozbawieniem życia oraz nie stosował się do sądowego zakazu kontaktowania i zbliżania się do niej. Podejrzany usłyszał już zarzut karny i został tymczasowo aresztowany.

Policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego z Woli otrzymali zgłoszenie dotyczące niepokojenia kobiety przez jej byłego partnera. Na miejscu mundurowi ustalili okoliczności zdarzenia. Okazało się, że mężczyzna nachodził byłą partnerkę w jej miejscu zamieszkania, wydzwaniał do niej, rzucał w okna kamieniami, wykrzykiwał pod drzwiami i groził pozbawieniem życia. 46-latek nie stosował się do wyroku sądu, bowiem miał on orzeczony przez sąd zakaz kontaktowania i zbliżania się do kobiety.

Policjanci zatrzymali 46-latka. Badanie alkomatem wykazało, że ma on prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego zgromadzili materiał dowodowy. Podejrzany usłyszał zarzut stalkingu i niestosowania się do orzeczonych przez sąd środków karnych. Na wniosek prokuratora decyzją sądu wobec podejrzanego został zastosowany tymczasowy areszt na 3 miesiące. Czynności w sprawie postępowania prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola w Warszawie.

nadkom. Marta Sulowska/ea

  • Na zdjęciu widać nieumundurowanego policjanta i zatrzymanego mężczyznę.
    Mężczyzna zatrzymany przez policjantów