Przesyłki międzynarodowe jakim kurierem wysłać?

3 min czytania
Przesyłki międzynarodowe  jakim kurierem wysłać?

Obecnie możesz bez problemu wysyłać paczki nie tylko do różnych miejscowości w Polsce, ale również do wielu państwa na świecie. Popularne miejsca docelowe przesyłek to na przykład: Anglia, Niemcy, czy Holandia. W jaki sposób można wysłać paczki międzynarodowe? Zapoznaj się z artykułem!

Przesyłki międzynarodowe jak je wysyłać?

Jedną z często wybieranych opcji są firmy kurierskie. Chociaż dostarczają paczki szybko i skutecznie, to mogą mieć na tyle wysokie ceny, że nie zawsze będzie się to nam opłacać. Lepszym wyborem są platformy brokerskie, ponieważ oferują o wiele niższe stawki, niż firmy kurierskie. W dodatku w jednym miejscu znajduje się kilka firm spedycyjnych, więc możesz wybrać tę, która wzbudzi Twoje największe zainteresowanie. Same formalności nie są dużo bardziej skomplikowane niż przy wysyłaniu przesyłki kurierem na terenie Polski. Jeżeli wybierzesz sprawdzonego brokera, to możesz mieć pewność, że wyślesz paczkę międzynarodową szybko, bezpiecznie i komfortowo. Jedną z tego rodzaju firm jest Allekurier. AlleKurier oferuje wysyłkę do wielu krajów w Europie. Między innymi do Wielkiej Brytanii, Niemiec, USA czy Holandii.

Czy paczkę międzynarodową możesz wysłać tylko w Unii Europejskiej?

Jeżeli wybrane przez Ciebie państwo należy do Unii Europejskiej, to wysłanie paczki nie powinno Ci sprawić żadnych trudności. Dużo bardziej skomplikowana jest wysyłka paczek międzynarodowych do krajów, które nie znajdują się w obrębie Unii Europejskiej. Wtedy konieczne jest opłacenie cła oraz dołączenie do paczki dokumentów celnych. Ich zadaniem jest między innymi określenie zawartości paczki oraz jej wartości pieniężnej. Do wyjątków od tej reguły możemy zaliczyć dokumenty, które wysyłasz za granicę w kopertach. Wtedy nie masz obowiązku dołączania do nich dokumentów celnych.

Warto też wiedzieć o tym, że opłata celna nie obowiązuje, jeżeli wartość przesyłki międzynarodowej nie przekracza 22 euro. Wtedy paczka przechodzi przez uproszczoną procedurę celną. W tym przypadku wymagana jest jedynie karta odprawy celnej. Przedsiębiorcy, którzy dokumentują zakup towaru muszą jeszcze dołączyć do przesyłki fakturę albo inny dokument potwierdzający jej legalne nabycie. Jeżeli nie masz pewności, jak wysłać paczkę poza granicę Unii Europejskiej, to najlepszym rozwiązaniem, będzie po prostu zapytanie firmę brokerską, jakie warunki musisz spełnić, żeby Twoja przesyłka trafiła prosto do rąk adresata.

Czy lepiej wysłać przesyłkę międzynarodową brokerem, czy firmą kurierską?

Jeżeli musisz wysłać przesyłkę międzynarodową, to możesz oczywiście wybrać firmę kurierską, która zajmuje się wysyłaniem paczek za granicę. Jednak naszym zdaniem o wiele lepszą opcją jest wybranie brokera usług kurierskich. Przykładem takiej firmy jest Allekurier. Przy pomocy strony https://allekurier.pl szybko i tanio wyślesz paczki zarówno do Polski, jak i za granicę. W dodatku zawsze, gdy masz jakieś wątpliwości, możesz się skontaktować z biurem obsługi Klienta. Chętnie odpowiedzą na Twoje pytania.

Brokerzy są bardzo korzystnym rozwiązaniem z tego względu, że jednocześnie współpracują z wieloma znanymi w całym kraju firmami spedycyjnymi. Możemy tutaj wymienić takich kurierów jak: UPS, DPD, InPost, FedEx, czy DHL. Największą zaletą tego rodzaju platform jest możliwość realizacji usługi na najwyższym możliwym poziomie. Jednocześnie możesz liczyć na bardzo atrakcyjne ceny za przesyłki międzynarodowe. Przykładowo platforma brokerska Allekurier ma nawet o 70% niższe ceny niż te, które możesz znaleźć bezpośrednio na stronach firm kurierskich. Dużym atutem platform brokerskich jest fakt, że oferują one wysyłkę przesyłek międzynarodowych także dla klientów indywidualnych, nie tylko dla przedsiębiorstw.

Jak zamówić kuriera?

Wysyłanie paczki międzynarodowej zacznij od jej zapakowania. Następnie wypełnij krótki formularz, w którym musisz podać jej wymiary oraz wagę. Wtedy wyświetlą Ci się dostępne firmy kurierskie oraz ceny za ich usługi. Ostatnim etapem jest wydrukowanie listu przewozowego oraz oczekiwanie na przyjazd kuriera. Prawda, że jest to całkiem proste?

Autor: Artykuł partnera

echowarszawy_kf