Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Warszawa

Dzielnicowi w ramach realizacji zadań służbowych zatrzymali 31-latka, który unikał zapłacenia 250 zł grzywny za wykroczenie, którego dopuścił się w przeszłości. W związku z tym sąd zamienił jego grzywnę na 5 dni aresztu. Po otrzymaniu sądowego nakazu policjanci ustalili, że poszukiwany przebywa przy jednej z głównych ulic w Piasecznie. Mężczyzna został zatrzymany. Po opłaceniu grzywny zgodnie z dyspozycją sądu, został zwolniony.

Wobec poszukiwanego mężczyzny mokotowski sąd wydał orzeczenie i uznał go za winnego popełnionego wykroczenia w 2019 roku. Mężczyzna został skazany na grzywnę. Nie miał jednak zamiaru nigdy jej opłacić. Wobec powyższego sąd postanowił zamienić 250 zł grzywny na 5 dni aresztu. Kilka dni przed zatrzymaniem dzielnicowi otrzymali nakaz jego zatrzymania.
Ustalili, że poszukiwany przebywa w jednym z mieszkań na terenie Piaseczna. Pojechali więc tam i go zatrzymali. Mężczyzna został dowieziony do Komisariatu Policji Warszawa Ursynów.
W trakcie realizowania czynności powiedział dzielnicowym, że posiada pieniądze i opłaci grzywnę. Funkcjonariusze umożliwili mu wpłatę pieniędzy na konto wskazane przez sąd. Po sporządzeniu właściwej dokumentacji został zwolniony do domu.

podkom. Robert Koniuszy/is