Policja Warszawa: Policjanci uratowali ludzkie życie

2 min czytania

Funkcjonariusze z ogniwa patrolowo-interwencyjnego ze starobabickiej komendy uratowali mężczyznę, który próbował popełnić samobójstwo. Mężczyzna zaparkował samochód na parkingu leśnym, nie wyłączył silnika, a spaliny za pomocą węża ogrodowego przekierował do wnętrza szczelnie zamkniętego pojazdu. Pomoc policjantów nadeszła w ostatniej chwili, wnętrze samochodu było już wypełnione spalinami.

Dochodziła północ, kiedy policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego starobabickiej komendy zauważyli na jednym z parkingów leśnych zaparkowany pojazd. Okazało się, że wnętrze samochodu wypełnione jest spalinami, a w środku na miejscu kierowcy siedzi mężczyzna. Policjanci zjawili się tam w ostatniej chwili. Mężczyzna próbował popełnić samobójstwo. Za pomocą węża ogrodowego przekierował spaliny do wnętrza szczelnie zamkniętego pojazdu, a na podszybiu zostawił list pożegnalny.

Funkcjonariusze udzielili niezbędnej pomocy mężczyźnie i przekazali w ręce ratowników medycznych, którzy przetransportowali mężczyznę do szpitala.

Pamiętaj, jeśli znalazłeś/aś się w trudnej sytuacji życiowej, potrzebujesz pomocy lub ktoś z Twoich bliskich potrzebuje pomocy skontaktuj się z:

- Kryzysowy Telefon Zaufania 116 123- dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym, potrzebujących wsparcia i porady psychologicznej, rodziców potrzebujących wsparcia w procesie wychowawczym oraz osób niepełnoprawnych. Poradnia Telefoniczna 116 123 udziela pomocy psychologicznej osobom doświadczającym kryzysu emocjonalnego, samotnym, cierpiącym z powodu depresji, bezsenności, chronicznego stresu.

- Antydepresyjny Telefon Zaufania Fundacji ITAKA 22 484 88 01-czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 15:00 20:00, dyżury psychologów: w poniedziałki i wtorki, dyżury psychiatrów: w czwartki i piątki, seksuolog: środa. Nie chcesz rozmawiać? Napisz do nas: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

- Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111- wsparcie prowadzi Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, która bezpłatnie pomaga dzieciom, które doświadczyły różnych form przemocy. Telefon jest anonimowy, bezpłatny, całodobowy i dyskretny. W telefonie zaufania pracują psycholodzy i pedagodzy konsultanci. Jesteśmy profesjonalnie przygotowani do świadczenia pomocy psychologicznej przez telefon oraz online 116111.pl/

Autor: krystian