Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Warszawa

Kryminalni z Bielan zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój, do kórego doszło na ulicy Kochanowskiego. Napastnicy pobili, a następnie zabrali pokrzywdzonemu paczkę papierosów. Decyzją sądu 28-latek został aresztowany na okres trzech miesięcy. Za rozbój grozi im kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Kilka tygodni temu policjanci otrzymali zgłoszenie o rozboju do którego doszło na ulicy Kochanowskiego. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że wracał on z dziewczyną z imprezy u znajomych i tuż po wyjściu z klatki schodowej został zaatakowany przez kilku mężczyzn, którzy pobili go, zadając ciosy w głowę i zabrali paczkę papierosów.

Sprawą zajęli się bielańscy policjanci z wydziału kryminalnego. W wyniku pracy operacyjnej zebrali wszelkie informacje, które pozwoliły na ustalenie osób podejrzanych o przestępstwo. Pierwszy z mężczyzn został zatrzymany kilkanaście dni po zdarzeniu. Drugi z mężczyzn wpadł w ręce policjantów w zeszłym tygodniu.

Obaj mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty rozboju. Śledczy prowadzący sprawę wystąpili do sądu z wnioskiem o areszt dla jednego z zatrzymanych. Decyzją sądu 28-latek został aresztowany na okres trzech miesięcy. Za popełnienie tego przestępstwa grozi obu mężczyznom kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Elwira Kozłowska/is

 

  • Policjanci prowadzą zatrzymanego
  • Policjant z zatrzymanym