Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Warszawa

Śródmiejscy policjanci zatrzymali 5 osób w związku z kradzieżami 3 samochodów na terenie Śródmieścia, Woli i Ursynowa. Wszystko zaczęło się od zatrzymania na gorącym uczynku przestępstwa kierowcy skradzionego fiata i jego czterech pasażerów. Właśnie dzięki tej interwencji dalsze czynności operacyjne i procesowe doprowadziły do wyjaśnienia szczegółów kradzieży kolejnych dwóch pojazdów. Policjanci odzyskali wszystkie skradzione samochody a podejrzani o ich kradzież usłyszeli już zarzuty.

Kiedy w niedzielne popołudnie policjanci ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego „namierzyli” podejrzanie jadącego kierowcę fiata postanowili go zatrzymać i sprawdzić, co jest tego powodem. Okazało się, że 28-latek nie tylko nie posiada uprawnień do kierowania, ale w przeszłości był już wielokrotnie karany za kradzieże z włamaniem. Ten fakt oraz obecność w samochodzie osób, które również były notowane w policyjnych kartotekach sprawiły, że policjanci poddali szczegółowej kontroli zarówno wszystkich mężczyzn jak i samochód.

Ta interwencja okazała się przysłowiowym strzałem „w dziesiątkę”. Szybko wyszło na jaw, że tablice rejestracyjne, na których poruszał się fiat były od zupełnie innego pojazdu, a fiat został skradziony niedawno z parkingu przy ulicy Kraszewskiego. Właściciel samochodu o jego kradzieży dowiedział się dopiero od śródmiejskich wywiadowców, kiedy został wezwany na miejsce aby odebrać swoją własność. To jednak nie wszystko, krok po kroku na jaw zaczęły wychodzić kolejne fakty.

Telefon, który miał przy sobie 28-letni kierowca figurował jako poszukiwanym. W drugim natomiast policjanci znaleźli filmiki i zdjęcia samochodów, które po sprawdzeniu okazały się kradzione, tym razem na terenie Woli i Ursynowa.

Dzięki tym wszystkim istotnym dowodom oraz zaangażowaniu policjantów prowadzących tę sprawę nie tylko ustalono miejsca, gdzie znajdują się dwa samochody nagrane na filmikach, ale również, kto był zamieszany w ich kradzież. To wszystko pozwoliło na zgromadzenie obszernego materiału dowodowego, który umożliwił postawienie zarzutów działania wspólnie i w porozumieniu osobom podejrzanym o te przestępstwa.  Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.  

O wcześniejszych zatrzymaniach przez naszych policjantów mężczyzn kradnących samochody w Śródmieściu pisaliśmy już w październiku i grudniu tego roku. W październiku policjanci zatrzymali mężczyznę, który teraz był jednym z pasażerów kradzionego fiata. 

podinsp. Robert Szumiata/jf

 

 

 

 

   

  • Na zdjęciu widoczny jest zatrzymany mężczyzna w kajdankach prowadzony przez nieumundurowanego policjanta
    Mężczyzna podejrzany o kradzieże z włamaniem do samochodów
  • Na zdjęciu widac przedmioty leżące na stole a zabezpieczone przez policjantów podczas akcji. Tablice rejestracyjne, telefony komórkowe oraz kluczyki do samochodów.
    Przedmioty znalezione i zabezpieczone przez policjantów

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 24.81 MB)