Samochody z USA są coraz częściej importowane do Polski. Wynika to przede wszystkim z niższej ceny pojazdów w Stanach Zjednoczonych. Oszczędności mogą sięgać nawet maksymalnie do 30 procent wartości samochodu.
To sporo. Kiedy jednak chcemy na większą skalę importować samochody ze Stanów Zjednoczonych do naszego kraju, warto wiedzieć, z czym wiąże się import aut oraz jakie są z tego tytułu opłaty oraz podatki. Musimy także pamiętać o rejestracji samochodu, która w niektórych przypadkach może być bardzo problematyczna.
Import aut z USA. Z czym się wiąże?
Osoba, która chce sprowadzać samochody z USA do Polski, musi osobiście tam pojechać i znaleźć model pojazdu, jaki chce kupić. Następnie trzeba przeprowadzić transakcję zakupy oraz właściwie zorganizować przywóz auta do Polski. Nie jest to zbyt popularne i często praktykowane rozwiązanie, jednak warto o nim wiedzieć. Musimy również sprawdzić stan techniczny pojazdu i ocenić, ile możemy maksymalnie zapłacić za auto.
Dobrym pomysłem jest skorzystanie z pośrednika. Wtedy korzystamy z usług firmy, która pośredniczy w całej transakcji. To właśnie ta firma odpowiada za sprowadzenie samochodu do Polski. Z tego rozwiązania korzysta wiele osób, gdyż w pewnym stopniu odciążane są one od pełnej odpowiedzialności, kiedy chodzi o import auta z USA do Polski. Import aut zza Atlantyku stał się w ostatnim czasie bardzo popularny. Coraz więcej importerów z Polski decyduje się na to. Oznacza to pod pewnymi względami spore możliwości wybory tańszych aut w USA i następnie przetransportowaniu ich do Polski.