Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Warszawa

Na internecie nietrudno znaleźć wiele porad dotyczących sposobów zdrowego odżywiania. Część tego typu sposobów świetnie współgra z idealną dietą, a więc pozwala zrzucić na wadze. Zdrowe odżywianie pomaga również wycisnąć więcej z codziennych ćwiczeń, poprawić sylwetkę i nasze samopoczucie, o tym można przeczytać w tym artykule: http://www.prohelvetia.pl/zdrowe-odzywianie/ Są też uniwersalne rady, które sprawdzą się niezależnie od stosowanej diety i są podstawowym elementem zdrowego odżywiania. Jakie to kwestie, rady i zasady? Dowiesz się tego z tego artykułu.

Warzywa na pierwszym miejscu

W zdrowym odżywianiu to właśnie warzywa powinny być najważniejsze i na ich podstawie powinniśmy przygotowywać poszczególne dania. Praktycznie każda dieta bazuje właśnie na warzywach, więc nic dziwnego, że w wielu publikacjach naukowych proponuje się różnego rodzaju warzywa, aby wspomóc proces odchudzania lub poprawić samopoczucie i zdrowie. Warzywa są źródłem witamin i składników mineralnych, które są konieczne do prawidłowego rozwoju młodych organizmów, a już dojrzałe osoby potrzebują ich do normalnego funkcjonowania. Surowe warzywa nie każdemu odpowiadają, a to właśnie w takiej formie są zalecane, bo zachowują maksimum witamin. Jeśli surowe warzywa nie przypadają nam do gustu to można spróbować ich w formie pieczonej lub gotowanej bez wody, ale na parze. Warzywa przygotowane z niewielką ilością wody są również całkiem dobrym rozwiązaniem.

Owoce na drugim miejscu

Może się wydawać, że warzywa i owoce powinny być używane w równych proporcjach, szczególnie ze względu na to, że znajdują się na tym samym poziomie piramidy zdrowego żywienia, to jednak należy zadbać o to, aby warzyw było po prostu więcej w codziennym jadłospisie. Mówi się zwykle o tym, że owoców powinno być 2 lub 3 razy mniej niż warzyw. Cukry proste są przyswajane do naszego organizmu w momencie w którym zjadamy owoce. Z tego też względu należy uważać na to, aby nie przesadzać z ich ilością i jeśli jesteśmy wyjątkowo głodni, a chcemy sięgnąć tylko po przekąskę to warto zdecydować się jednak na jakieś warzywa niż owoce. Jest to uniwersalna porada dla osób, które często sięgają po wysokokaloryczne przekąski. Dla osób, które sporadycznie jedzą owoce nie ma to tak dużego znaczenia.

Soki i napoje w ograniczonych ilościach

Słodkie napoje zastępują czasem niewielką przekąskę w ciągu dnia. Tak samo soki, które zawierają dużą ilość cukrów. Należy zdecydowanie ograniczyć ich spożywanie, bo może stać się to przyczyną zwiększonej wagi. Soki i napoje sprawdzają się znakomicie jako dodatek do zdrowych dań i pod tym względem nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Jeśli jednak uczynimy słodkie napoje główną przekąską dnia to może szybko się okazać, że dokładamy zbędnych kalorii do naszej diety.

Kilka zasad zdrowego odżywiania