Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Warszawa

Policjanci z Pragi Północ podjęli pościg za 20-latkiem. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli, a wcześniej próbował przejechać policjantów, którzy stanęli mu na drodze. Ponadto mieszkaniec Targówka nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem, był poszukiwany jako sprawca kradzieży oraz w celu doprowadzenia do zakładu poprawczego. W prokuraturze usłyszał zarzuty czynnej napaści na policjantów, kradzieży z włamaniem oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Po wykonanych czynnościach mężczyzna trafił do zakładu poprawczego.

Kilka dni temu operacyjni z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI podjęli obserwację mężczyzny podejrzanego o kradzież pieniędzy z szafki pracowniczej. Kiedy policjanci chcieli podjąć interwencję wobec 20-latka, ten wsiadł do hondy i zaczął uciekać. Funkcjonariusze próbowali zagrodzić mu drogę, lecz kierowca przyspieszył i jechał w ich kierunku. Mundurowym udało się odskoczyć w ostatniej chwili, co uchroniło ich przed potrąceniem. W związku z zaistniałą sytuacją operacyjni podjęli pościg za mężczyzną, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. W trakcie ucieczki mężczyzna stwarzał zagrożenie zarówno dla siebie, jak i dla innych uczestników ruchu. Na terenie Białołęki 20-latek zdecydował się porzucić samochód i uciekać pieszo. Mundurowi pobiegli za mężczyzną i po pewnym czasie zatrzymali go.

Po powrocie do radiowozu okazało się, że zatrzymany w momencie pozostawienia samochodu nie zaciągnął ręcznego hamulca, przez co auto stoczyło się na samochód policyjny, powodując w nim uszkodzenia. Na miejsce została wezwana załoga ruchu drogowego, która rozliczyła 20-latka za kolizję oraz jazdę bez wymaganych uprawnień.

Zatrzymany został przewieziony do komendy przy ul. Jagiellońskiej, gdzie po sprawdzeniu w systemach informacyjnych Policji okazało się, że jest poszukiwany w celu doprowadzenia do zakładu poprawczego. Śledczy doprowadzili mężczyznę do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzut czynnej napaści na policjantów, kradzieży z włamaniem oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Po wykonanych czynnościach 20-latek trafił do zakładu poprawczego.

sierż. szt. Irmina Sulich/ea

  • zatrzymany mężczyzna z policjantami
Ładowanie odtwarzacza...