Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Warszawa

W sobotę w Piastowie policjanci z patrolu zatrzymali kobietę lat 36 i mężczyznę lat 36. Para przebywała od ponad tygodnia w odwiedzinach u swoich znajomych w Piastowie. W dniu wyjazdu 36-latka okradła znajomego, a jej partner posiadał amunicję.

W sobotę rano policjanci zostali wezwani na interwencję w Piastowie, gdzie miało dojść do kradzieży pieniędzy. Na miejscu patrol ustalił, że u pokrzywdzonego i jego partnerki od ponad tygodnia przebywają znajomi. Para miała właśnie wyjechać, gdy okazało się, że z portfela pokrzywdzonego zginęły pieniądze. W chwili, gdy pokrzywdzony poinformował ich, że powiadomił Policję, 36-latek przyznał się mu, że ma przy sobie amunicję i dał ją pokrzywdzonemu „na przechowanie”.

Czynności mundurowych doprowadziły do dokładnego ustalenia przebiegu zdarzenia. Okazało się, że 36-latka wyjęła pieniądze z portfela i schowała je w łazience. Para 36-latków została zatrzymana, pieniądze zostały odzyskane, a amunicja zabezpieczona.

Sprawa zabezpieczonej amunicji trafiła do prokuratury, gdzie 36-latek usłyszał zarzut jej posiadania. Kobieta jeszcze w sobotę usłyszała zarzut kradzieży pieniędzy, do którego się przyznała i dobrowolnie poddała karze. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności, za posiadanie amunicji do 8 lat pozbawienia wolności.

 

podkom. Karolina Kańka/ak