Sposób odżywiania wpływa bezpośrednio na jakość życia oraz stan zdrowia. Według zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia należy spożywać minimum trzy posiłki dziennie.

Na czym polega dieta pudełkowa?

Przygotowywane potrawy powinny być zróżnicowane i bogate w warzywa, owoce, a także przetwory mleczne. Zaleca się ograniczenie spożywania mięsa, tłuszczów oraz soli. Niestety dla współczesnego człowieka, który pracuje po kilkanaście godzin dziennie, przestrzeganie tych zaleceń nie jest łatwe. Codzienne wymyślanie i przygotowywanie zdrowych i zbilansowanych potraw wymaga sporo czasu. Dla osób, które pragną zdrowo jeść, a nie są w stanie samodzielnie przyrządzać śniadań, obiadów i kolacji wymyślono catering pudełkowy. Usługa ta polega na dostarczaniu gotowych posiłków o określonej porze na adres wskazany przez klienta. Wszystkie posiłki przygotowywane są przez znakomitych kucharzy, ze świeżych produktów, co sprawia, że są smaczne i zdrowe. Niektóre firmy oferują klientom pomoc dietetyka w celu wyboru optymalnej diety.

Korzyści stosowania cateringu pudełkowego

Catering pudełkowy to usługa, która cieszy się rosnącą popularnością. Korzystają z niej przede wszystkim osoby, które pragną zdrowo się odżywiać, lecz nie mają możliwości lub chęci na samodzielne przygotowywanie potraw. Rozwiązanie, w którym świeże posiłki dostarczane są każdego dnia pod wskazany adres, pozwala oszczędzić wiele czasu i wysiłku. Usługa ta świetnie sprawdza się także w przypadku osób pragnących zrzucić zbędne kilogramy. Dzięki niej łatwiej utrzymywać regularność spożywanych posiłków, a także przestrzegać zaleceń dotyczących ilości kalorii dostarczanych do organizmu. Brak obowiązku przygotowywania jedzenia pozwala uniknąć podjadania i ułatwia przestrzeganie diety. Przeciwnicy cateringu pudełkowego uważają, że korzystanie z tej usługi jest kosztowne. Okazuje się jednak, że po uwzględnieniu kosztów ponoszonych podczas samodzielnego gotowania (paliwo, prąd, woda, gaz) kwota, jaką trzeba wydać na catering, wcale nie jest wysoka.

Dieta pudełkowa