Około godziny 19:50 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu ul. Pustelnickiej i Tarnowieckiej. . Do akcji zadysponowano zastępy GBA 2/16 Pr-750 i GRARt 2,5/30/2,5 z JRG 8.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano dwa samochody osobowe po zderzeniu. Z relacji świadków wynikało, iż autami w sumie podróżowało pięć osób przy czym trzy osoby z BMW oddaliły się z miejsca zdarzania. Dwie osoby z Volkswagena nie potrzebowały pomocy medycznej i nie uskarżały się na żadne dolegliwości. Oba samochody znajdowały się na kołach: Volkswagen stał się na środku skrzyżowania, a BMW na chodniku.

Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poprzez rozstawienie pachołków ostrzegawczych i zatrzymanie ruchu drogowego na skrzyżowaniu. Następnie odłączono akumulatory w pojazdach i zebrano płyny eksploatacyjne przy pomocy sorbentu. Dodatkowo VW zepchnięto na pobocze drogi. Miejsce zdarzenia przekazano patrolowi Policji.

W działaniach trwających około pół godziny brało udział 10 strażaków.

Tekst: mł. kpt. Piotr Wilk
Zdjęcia: mł. kpt. Piotr Wilk


1000 Znaków do wykorzystania