Oklejanie samochodów to doskonały sposób, aby nadać karoserii pojazdu nowy wygląd, ale również pozwala na stworzenie z niego mobilnej reklamy. Jak dokładnie przebiega proces oklejania samochodów? Sprawdź to teraz razem z nami!

Samochód oklejony folią może nie tylko uzyskać całkowicie nowy wygląd, ale również może uzyskać dodatkowe zabezpieczenie przed czynnikami zewnętrznymi.

Aktualnie usług tego rodzaju jest dostępna w wielu różnych zakładach – oklejanie samochodów oferuje między innymi firma Okleimy Ci Brykę, która działa w Warszawie.

Na czym polega oklejanie auta folią? Jeśli także chcesz się dowiedzieć, zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem!

1. Oklejanie samochodów – przygotowanie

Pierwszy etap, który poprzedza właściwe oklejenie pojazdu folią, to jego właściwe przygotowanie. Bez odpowiednich przygotowań ryzyko, że folia na samochód będzie wyglądała nieestetycznie albo zacznie samoczynnie się odklejać, jest znacznie większe.

W ramach przygotowań oczyszcza się karoserię pojazdu z zanieczyszczeń. W tym celu auto jest myte, odtłuszczane, a następnie osuszane, aby nie znajdowały się na nim żadne drobinki.

Wykonuje się także demontaż ruchomych elementów w miejscach oklejania karoserii – mogą być to anteny, klamki, reflektory, zderzaki. Te elementy, które mają być oklejone, są poddawane oddzielnym pracom.

Wybierając profesjonalne oklejanie aut Warszawa czy w innych miejscowościach możemy mieć pewność, że czynności będą wykonane profesjonalnie!

2. Oklejanie samochodów – przycięcie foli

Następny etap związany z oklejaniem pojazdu to przygotowanie folii. Gdy pojazd oklejany jest reklamą, jest ona wcześniej projektowana i drukowana na folii. Gdy chodzi o zmianę koloru pojazdu, klient wybiera interesującą go folię z katalogu.

Aby wykonać oklejenie samochodu folią, w takim przypadku dokładne jej przycięcie ma bardzo duże znaczenie. Fragmenty folii są docinane w zależności od wybranego modelu pojazdu.

Oklejanie samochodów folią – procedura krok po kroku

3. Oklejanie samochodów – aplikacja folii

Po wszystkich wstępnych przygotowaniach następuje kolejny etap, a mianowicie aplikacja folii.

Jest ona odpowiednio pozycjonowana na karoserii pojazdu, a następnie podgrzewana specjalną opalarką, która aktywuje klej na folii. Dodatkowo, podwyższona temperatura powoduje, że folia staje się bardziej elastyczna i można łatwiej dopasować ją do różnych zagięć na karoserii.

Gdy prowadzone jest oklejanie auta Warszawa czy w innym mieście, usuwa się również nadmiar powietrza, które może osadzać się pod folią.

4. Oklejanie samochodów – prace końcowe

Ostatni etap, gdy chodzi o oklejanie samochodów Warszawa czy w innym mieście, to ostudzenie folii, a także montaż zdemontowanych wcześniej elementów ruchomych.

Zaleca się, aby korzystać z pojazdu dopiero po upływie 24 godzin. Właśnie tyle czasu potrzeba, aby folia się ustabilizowała i stała się bardziej trwała i odporna na czynniki zewnętrzne.

Oklejanie samochodów – ile to kosztuje?

Jeśli chcemy zdecydować się na oklejanie samochodów cena jest zależna od szeregu różnych czynników, w tym między innymi od:

  • powierzchni przeznaczonej do oklejenia
  • stopnia skomplikowania prac
  • wybranej folii
  • cennika firmy

Zatem, ile kosztuje oklejenie samochodu? Musimy liczyć się w tym przypadku z ceną od około kilkuset do nawet ponad 5000 złotych, gdy chcemy zdecydować się na całościowe pokrycie pojazdu foliami.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile zapłacisz za oklejanie samochodów Warszawa cena będzie ustalona indywidualnie.