Od czerech lat bieganie stało się jej pasją. Każdą wolną chwilę poza służbą poświęca na treningi. Determinacja i dążenie do celu przynosi st. sierż. Monice Nawrat kolejne sukcesy sportowe. Tak też było podczas kwietniowego półmaratonu w Poznaniu. Policjantka z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KSP z czasem 1:26:34 okazała się najlepsza wśród funkcjonariuszek startujących w biegu.

14 kwietnia w Poznaniu odbył się 12. PKO Poznań Półmaraton. W ramach zawodów zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Policji na tym samym dystansie. Bieg został objęty honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji. Z ponad 21-kilometrowym dystansem zmierzyło się 118 policjantek i policjantów. Wśród pań nie do pokonania była Monika Nawrat z Komendy Stołecznej Policji. Nasza policjantka pokonała Wiolę Jaśkowską z Komendy Miejskiej policji w Kielcach i Joannę Woźniak-Cieślar z Komendy Głównej Policji. Natomiast najszybszym policjantem okazał się Bartosz Ceberak z Rzeszowa.

St. sierż. Monika Nawrat od stycznia 2019 r. pracuje w KSP, wcześniej pełniła służbę w garnizonie śląskim. Swoją pracę od lat łączy z bieganiem. – Najbardziej lubię biegać na łonie natury. Chętnie wybieram biegi przełajowe, w lasach czy parkach. To sprawia mi największą radość. Poprzez bieganie poprawiam swoją formę i podnoszę wydolność. Zamiast oglądać godzinami telewizję, wolę pobiegać. To dobra forma aktywności w każdym wieku – mówi policjantka.

Kolekcja medali st. sierż. Moniki Nawrat stale się powiększa. Kwietniowy sukces to kolejne jej wielkie osiągnięcie. Poprzedni miał miejsce zaledwie kilkanaście dni wcześniej. 31 marca podczas 14. PZU Półmaratonu Warszawskiego była najlepsza spośród funkcjonariuszek służb mundurowych. W wrześniu 2018 r. podczas VII edycji Europejskich Igrzysk Służb Mundurowych w Hiszpanii, policjantka w biegu długodystansowym wywalczyła złoty medal, natomiast w biegu przełajowym cross zajęła drugie miejsce. Kilkanaście dni wcześniej w Otwartym Międzynarodowym Pucharze Policji w Półmaratonie w Pile wywalczyła III miejsce w kategorii indywidualnej kobiet. Dwa lata temu z kolei podczas Mistrzostw Świata Służb Mundurowych Police & Fire World Games 2017 w Los Angeles, w których startowało około 10 tys. funkcjonariuszy z ponad 60 krajów świata, zdobyła tytuł mistrzyni świata w półmaratonie górskim half marathon oraz srebro w biegu crossowym na 5 km.

Gratulujemy i życzymy sukcesów podczas kolejnych startów!

tekst: podinsp. Anna Kędzierzawska