To już kolejne zwycięstwo w dorobku kom. Aleksandry Szyszki z Laboratorium Kryminalistycznego KSP. Tym razem okazała się najlepsza wśród policjantek startujących w 46. Maratonie w Dębnie. Na starcie 42-kilometrowej trasy stanęło blisko 2300 zawodniczek i zawodników z całej Polski i świata, w tym 111 policjantek i policjantów z kraju, w ramach XVII Mistrzostw Polski Policjantów w Biegu Maratońskim Dębno 2019.

Organizatorem mistrzostw była Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie i Zarząd Wojewódzki NSZZP województwa zachodniopomorskiego. Honorowym patronatem zawody objął Komendant Główny Policji. Maratończycy ruszyli punktualnie o 10.00. Trasa biegu wiodła przez piękne, gminne tereny.  Po niespełna dwóch i pół godzinie pierwsi zawodnicy zameldowali się już na mecie. Słoneczna i ciepła pogoda sprzyjała uczestnikom w rywalizacji i publiczności w kibicowaniu.

Najlepszym zawodnikiem 46. Maratonu Dębno 2019 został Boniface Wambua Nduva, który pokonał trasę w czasie 2:16:47. Tuż za plecami Kenijczyka znaleźli się zawodnicy z Etiopii – Zewdu Beleke oraz Fikru Abera Dadi. Najszybszym policjantem mistrzostw okazał się Jura Rafał z KWP w Krakowie. Drugi na mecie zameldował się Aron Przybył z KWP w Poznaniu, natomiast na miejscu trzecim uplasował się  Łukasz Wróbel - również z poznańskiej komendy.

Najlepszą Polką maratonu okazała się Aleksandra Brzezińska z MKL Toruń z czasem 2:34:51. Drugie miejsce zajęła Monika Andrzejczak, a na trzeciej pozycji sklasyfikowano Andżelikę Dzięgiel-Pośladę. W klasyfikacji policjantek pierwsza na metę  dotarła Aleksandra Szyszka z Komendy Stołecznej Policji, druga była Katarzyna Chorzewska z KWP w Łodzi, a na trzecim miejscu Agata Iwanowicz z KPP w Augustowie.

Drużynowo w policyjnych mistrzostwach I miejsce zajęli policjanci z  Krakowa, II miejsce - funkcjonariusze ze Szczecina, a III - mundurowi z Łodzi.

Kom. Aleksandra Szyszka regularnie staruje w zawodach rangi krajowej i światowej. Przypomnijmy, że dwa lata temu wywalczyła dwa srebrne medale w biegach, brązowy medal w biathlonie indywidualnie i srebrny medal również w biathlonie drużynowo podczas Światowych Igrzysk Policjantów i Strażaków w Los Angeles. W ubiegłym roku we wrześniu zdobyła z kolei 5 medali: trzy złote, srebrny i brązowy podczas VII Europejskich Igrzysk Policjantów i Strażaków w Hiszpanii. Podczas tegorocznego, kwietniowego Orlen Warsaw Marathon na dystansie 10 km zajęła III miejsce wśród policjantek biorących udział w biegu.