Śródmiejscy policjanci zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy podejrzanych o wymuszenie rozbójnicze i odzyskali utraconego mercedesa. Jak wynika z relacji pokrzywdzonego, 25-latek i jego o 9 lat starszy kolega, używając gróźb zabrali mu samochód za rzekomy dług, który miał mieć wobec nich. Za to przestępstwo obu zatrzymanym grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Napastnicy zaskoczyli swoją ofiarę, kiedy ta wraz z przyjaciółmi wracała do domu. Dwaj obywatele Ukrainy w towarzystwie innych nieustalonych jeszcze osób najpierw zażądali wydania dokumentów od mercedesa należącego do pokrzywdzonego, a następnie kluczyków do niego oraz paszportu mężczyzny.

Pokrzywdzonemu grożono, że jeśli nie spełni ich żądań to stanie mu się krzywda. Przestraszony tym, co usłyszał oddał warty ponad 9000 złotych samochód wraz z kluczykami zaprowadzając go i pozostawiając w miejscu wskazanym przez zatrzymanych. Jak tylko zgłoszenie o przestępstwie dotarło do policjantów, sprawą zajęli się śródmiejscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. To oni zaledwie dwa dni po dokonanym przestępstwie ustalili dane personalne i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o jego popełnienie.

W prowadzonym przez prokuraturę śledztwie obywatele Ukrainy usłyszeli już zarzuty wymuszenia rozbójniczego, za co kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.  

ea/rsz

  • Policjant przesłuchuje zatrzymanego
    Mężczyzna podejrzany o wymuszenie rozbójnicze
  • Policjant prowadzi mężczyznę zatrzymanego. W tle policyjne radiowozy
    Mężczyzna podejrzany o wymuszenie rozbójnicze