Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa mężczyznę, który okradł kobietę. Kieszonkowiec za pomocą specjalnego narzędzia wyjął pokrzywdzonej z torby saszetkę, kiedy ta robiła zakupy. Za kradzież 61-letniemu Stefanowi D. grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Stołeczni wywiadowcy zatrzymali mężczyznę, który w jednym z centrów handlowych ukradł starszej kobiecie dokumenty, karty płatnicze i blisko 300 złotych w gotówce. 61-latek wykorzystał nieuwagę pokrzywdzonej, kiedy ta robiła zakupy. Stefan D. za pomocą specjalnej sprężyny wyjął 81-latce z torby saszetkę, po czym szybkim krokiem oddalił się z miejsca przestępstwa.

Mężczyzna nie zdawał sobie jednak sprawy, że cały czas był obserwowany przez policjantów, którzy rozpoznali go z wcześniejszych kradzieży kieszonkowych. Stołeczni wywiadowcy zatrzymali Stefana D. kiedy przeglądał skradzioną saszetkę. Policjanci odzyskali wszystkie skradzione przedmioty i pieniądze i przekazali je okradzionej kobiecie.

Za kradzież kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności

rsz/mb

Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP

Ładowanie odtwarzacza...
1.81 MB
Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.