Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Warszawa

Dyżurny z Woli natychmiast zareagował na wzywanie o pomoc. Okazało się, że w pobliżu ul. Żytniej na chodniku leżała starsza kobieta, która miała problem z oddychaniem. Nie czekając długo dyżurny, udzielił jej pomocy przedmedycznej, udrożnił drogi oddechowe i powiadomił karetkę pogotowia, która po chwili zabrała ją do szpitala.

Było około 13.00. Dyżurny z wolskiej komendy w trakcie służby usłyszał, jak do komendy wbiega młoda kobieta i wzywa pomocy, mówiąc, że przy ul. Żytniej leży na chodniku starsza kobieta i ma ogromne trudności z oddychaniem. Dyżurny natychmiast podjął czynności, wybiegł z budynku. Kiedy zauważył leżącą na ziemi starszą osobę od razu udzielił jej pomocy przedmedycznej, udrożnił drogi oddechowe i powiadomił karetkę pogotowia.

Do czasu przyjazdu służb medycznych zaopiekował się nią, starsza kobieta miała problem z pamięcią. Policjant mimo to ustalił jej dane i poinformował najbliższą rodzinę o tym, co się stało. Po chwili na miejsce przyjechała karetka pogotowia, która zabrała ją do szpitala.

Postawa dyżurnego zasługuje na szczególne uznanie i jest godna naśladowania.

ea/ms


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.