34. Bieg Powstania Warszawskiego zmieni ruch w stolicy i utrudni przejazdy

2 min czytania
34. Bieg Powstania Warszawskiego zmieni ruch w stolicy i utrudni przejazdy


W sobotę 26 lipca Warszawa stanie się areną wyjątkowego sportowego hołdu dla bohaterów Powstania Warszawskiego. Tysiące biegaczy zmierzą się na trasach pełnych historii, a mieszkańcy muszą przygotować się na spore zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej.

  • Warszawa przygotowuje się na wielkie sportowe wydarzenie w centrum miasta
  • Zmiany w ruchu i komunikacji miejskiej w Warszawie podczas biegu

Warszawa przygotowuje się na wielkie sportowe wydarzenie w centrum miasta

W sercu stolicy odbędzie się 34. edycja Biegu Powstania Warszawskiego – imprezy, która co roku przyciąga rzesze uczestników chcących uczcić pamięć powstańców. Start i meta zlokalizowane będą na ulicy Bonifraterskiej, tuż przy skrzyżowaniu ze Świętojerską. Do wyboru są dwie trasy: pięciokilometrowa oraz dziesięciokilometrowa, które poprowadzą biegaczy przez najważniejsze punkty historyczne i malownicze zakątki miasta. Początek krótszego biegu zaplanowano na godzinę 20:30, a dłuższego na 21:20. Trasa pięciokilometrowa prowadzi m.in. przez Muranowską, Andersa, plac Inwalidów oraz Wybrzeże Gdyńskie, kończąc się na Konwiktorskiej. Z kolei zawodnicy pokonujący dystans dziesięciu kilometrów skierują swoje kroki dalej – przez ulicę Gwiaździstą i okolice parku Kępa Potocka aż do Wisłostrady. Zmiany w ruchu i komunikacji miejskiej w Warszawie podczas biegu

Organizatorzy przewidują znaczne utrudnienia dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej. Już od godziny 14:00 ulica Konwiktorska zostanie zamknięta, a o 15:00 dołączą do niej fragmenty Bonifraterskiej między Konwiktorską a Świętojerską. W godzinach wieczornych nastąpią kolejne blokady – m.in. plac Krasińskich, ulice Andersa, Krajewskiego czy Zakroczymska będą niedostępne dla ruchu samochodowego. Na Żoliborzu zamknięta zostanie jezdnia Mickiewicza prowadząca w stronę Bielan oraz plac Inwalidów wraz z przyległymi ulicami Czarnieckiego i aleją Wojska Polskiego. Kierowcy muszą liczyć się z koniecznością korzystania z objazdów i zmian tras przejazdu. Komunikacja miejska również będzie funkcjonować inaczej – autobusy i tramwaje skierowane zostaną na alternatywne trasy, by nie kolidować z przebiegiem biegu. Policja oraz służby porządkowe zadbają o bezpieczeństwo uczestników i mieszkańców, jednocześnie koordynując ruch pieszych w wyznaczonych miejscach. Ruch na większości ulic ma zostać przywrócony stopniowo po zakończeniu zawodów – pierwsze otwarcia planowane są już około godziny 22:00, jednak ulica Konwiktorska pozostanie zamknięta aż do nad ranem następnego dnia. Mieszkańcy zachęcani są do śledzenia aktualizacji dotyczących organizacji ruchu oraz do planowania swoich podróży z uwzględnieniem tych zmian. To wyjątkowa okazja, by aktywnie uczestniczyć w upamiętnieniu ważnej kart historii Warszawy poprzez sportową pasję i wspólnotę.
Na podstawie: KSP Warszawa

Autor: krystian