Nowe buspasy na Ochocie ułatwią przejazd autobusów podczas budowy tramwaju
Od początku roku szkolnego mieszkańcy Ochoty mogą spodziewać się istotnych zmian w organizacji ruchu, które mają na celu ułatwienie komunikacji miejskiej. W ramach budowy nowej linii tramwajowej na ulicy Bitwy Warszawskiej 1920 r. powstaną buspasy, które znacząco przyspieszą przejazdy autobusów.

Nowe buspasy na Ochocie - co to oznacza dla mieszkańców?

W związku z pracami budowlanymi, które rozpoczęły się w czerwcu, w Ochocie wprowadzone zostaną nowe buspasy, mające na celu poprawę jakości transportu publicznego. Pierwszy z nich zostanie wyznaczony na ul. Szczęśliwickiej, co ma na celu usprawnienie ruchu autobusów w czasie, gdy trwają prace związane z budową tramwaju do Dworca Zachodniego. Buspas na ul. Szczęśliwickiej zostanie uruchomiony już 4 września, co z pewnością ułatwi mieszkańcom podróżowanie w tym rejonie.

Interwencje w organizacji ruchu - co się zmieni?

Wyznaczenie buspasa wiąże się z koniecznością wprowadzenia pewnych zmian w organizacji ruchu. Na przejściach dla pieszych u zbiegu z ulicami Dobosza i Częstochowską zlikwidowane zostaną azyli, co ma na celu zwiększenie płynności ruchu. W zamian za to, w tych miejscach oraz przy ul. Rokosowskiej, zostaną zamontowane progi zwalniające. Dodatkowo, wzdłuż fragmentu ul. Bitwy Warszawskiej wprowadzony zostanie zakaz postoju, co jest elementem szerszej reorganizacji ruchu w tym rejonie.

Tramwaj do Dworca Zachodniego - nowa era transportu miejskiego

Budowa tramwaju na ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. to projekt, który znacząco wpłynie na komunikację w stolicy. Trasa ta, o długości ponad półtora kilometra, będzie miała część podziemną, co czyni ją pierwszą tego typu w Warszawie. Dzięki nowym torom czas przejazdu z Grójeckiej do Dworca Zachodniego ma wynosić zaledwie pięć minut. Szacuje się, że rocznie z nowej trasy skorzysta ponad milion pasażerów, co podkreśla znaczenie tej inwestycji dla mieszkańców i ich codziennych dojazdów.

Budowa tramwaju to nie tylko zmiana w organizacji ruchu, ale także szansa na poprawę jakości życia w mieście. W miarę postępu prac przewidziane są dalsze ułatwienia dla komunikacji miejskiej, co z pewnością spotka się z pozytywnym odbiorem mieszkańców.


Wg inf z: UMS Warszawa