Doskonal umiejętności rowerowe w Stacjonarnym Miasteczku Ruchu Drogowego w Warszawie

Wakacje to doskonały czas, aby połączyć przyjemne z pożytecznym i zadbać o swoje umiejętności rowerowe. Straż Miejska zaprasza wszystkich mieszkańców do skorzystania z Warszawskiego Miasteczka Ruchu Drogowego, oferującego bezpłatne zajęcia i egzaminy na kartę rowerową.

Bezpłatne korzystanie z Miasteczka Ruchu Drogowego

Warszawskie Miasteczko Ruchu Drogowego, zlokalizowane przy ul. Sołtyka 8/10, jest otwarte dla wszystkich od kwietnia do października. Zarówno grupy zorganizowane, jak i osoby indywidualne mogą korzystać z dostępnej infrastruktury. Dni otwarte dla indywidualnych użytkowników odbywają się w określonych terminach, a najbliższe z nich to: 13-14 lipca, 20-21 lipca oraz 27-28 lipca, w godzinach od 10:00 do 18:00.

Wykłady z przepisów ruchu drogowego

W miasteczku organizowane są również specjalne wykłady na temat przepisów ruchu drogowego, skierowane przede wszystkim do dzieci przygotowujących się do egzaminu na kartę rowerową. Najbliższy wykład odbędzie się 13 lipca (sobota) o godzinie 12:00. Nie obowiązują zapisy, ale należy być punktualnym. Strażnik miejski zabierze grupę chętnych dzieci do sali wykładowej, a chęć udziału wystarczy zgłosić bezpośrednio na miejscu.

Egzaminy na kartę rowerową

Karta rowerowa jest wymagana dla rowerzystów i użytkowników hulajnóg elektrycznych w wieku od 10 do 18 lat, którzy chcą poruszać się po drogach publicznych. W wakacje Straż Miejska organizuje dwa terminy egzaminów na kartę rowerową: 17 lipca (środa) oraz 20 sierpnia (wtorek). Obie sesje obejmują zarówno część teoretyczną, jak i praktyczną.

Aby przystąpić do egzaminu, należy uzyskać zgodę dyrektora szkoły podstawowej, do której uczęszcza dziecko, oraz dokonać zapisu telefonicznego. Zapisy prowadzone są od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-14:00 pod numerami telefonów: 22 598 60 31, 22 598 60 32, 723 986 198, 723 986 086. Liczba miejsc jest ograniczona, więc warto zadbać o rezerwację z wyprzedzeniem.

Wypożyczalnia rowerów i kasków na miejscu

Na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego dostępna jest również wypożyczalnia rowerów i kasków, co ułatwia uczestnikom przygotowanie do egzaminu. Straż Miejska zapewnia niezbędny sprzęt zarówno dla osób indywidualnych, jak i grup zorganizowanych. Warto jednak pamiętać, że liczba rowerów i kasków jest ograniczona, dlatego dobrze jest przyjść wcześniej.

Regulamin i zasady bezpieczeństwa

Korzystanie z Miasteczka Ruchu Drogowego wymaga przestrzegania zasad Prawa o Ruchu Drogowym. Uczestnicy muszą stosować się do znaków i sygnałów drogowych oraz poleceń strażników miejskich. Przed wejściem na teren miasteczka warto zapoznać się z regulaminem, aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo.

Warszawskie Miasteczko Ruchu Drogowego to idealne miejsce, aby w przyjazny sposób nauczyć się zasad ruchu drogowego i przygotować się do bezpiecznego poruszania się po drogach na rowerze czy hulajnodze. Skorzystaj z tej letniej okazji i zadbaj o swoje umiejętności oraz bezpieczeństwo!


Na podstawie: Urząd Miasta Stołecznego Warszawy