Parada Syrenki i Regaty już w ten weekend w Warszawie
Najbliższy weekend wypełni Warszawę mnóstwem atrakcji zarówno na wodzie, jak i na lądzie. Parada Syrenki oraz Regaty o Puchar Prezydenta Warszawy przyciągną mieszkańców do wspólnego świętowania nad Wisłą i na Trakcie Królewskim.
  1. Regaty o Puchar Prezydenta Warszawy – starty w sobotę i niedzielę.
  2. Parada Syrenki – 18 platform z wizerunkami syrenek.
  3. Strefa kibica na bulwarze Jana Karskiego.
  4. Występy artystyczne na Trakcie Królewskim.

Podczas tego wyjątkowego weekendu, mieszkańcy miasta będą mogli uczestniczyć w dwóch głównych wydarzeniach: Paradzie Syrenki oraz Regatach o Puchar Prezydenta Warszawy. Oba wydarzenia odbędą się 8 i 9 czerwca, oferując różnorodne atrakcje zarówno na wodzie, jak i na lądzie.

Regaty o Puchar Prezydenta Warszawy to wydarzenie, które przyciąga nie tylko miłośników żeglarstwa, ale także tych, którzy chcą aktywnie spędzić czas nad Wisłą. W tym roku na rzece zobaczymy ponad 20 załóg rywalizujących w różnych klasach jachtów. Żeglarze będą się ścigać na Omegach – jednostkach pływających skonstruowanych 80 lat temu w Warszawie. Start pierwszego wyścigu zaplanowano na sobotę o godzinie 11:00, a w niedzielę o 10:30.

Kolejna edycja Regat Dzielnic odbędzie się również w sobotę, z finałami zaplanowanymi na godzinę 17:00. Eliminacje będą rozgrywane od 4 do 6 czerwca w godzinach 15:00-20:00, a udział jest bezpłatny. Jak co roku, zawody te cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców stolicy.

W sobotę, na Rondzie de Gaulle’a o godzinie 13:00, rozpocznie się Parada Syrenki. W tym roku będzie można podziwiać aż 18 platform z wizerunkami syrenek. Trasa parady prowadzić będzie do placu Zamkowego, zatrzymując się w wybranych punktach z atrakcjami, takimi jak występy artystyczne czy koncerty.

Na Trasie Królewskiej, przy pomniku Mikołaja Kopernika, wystąpi teatr Makata, pod hotelem Bristol będzie można posłuchać utworów z bajek Disneya w wykonaniu duetu Weronika Bochat i Tomasz Steciuk, a na placu Hoovera wystąpią dzieci z Służewieckiego Domu Kultury. Całość zakończy się na placu Zamkowym, gdzie odbędzie się koncert finałowy z utworami z bajek Disneya w wykonaniu artystów ze Studio Accantus.

Prezydent miasta Rafał Trzaskowski zachęca wszystkich mieszkańców do uczestnictwa w tych wydarzeniach: „8 i 9 czerwca będzie się działo! Przez cały weekend zapraszamy na Regaty o Puchar Prezydenta Warszawy. Bardzo jesteśmy z tego dumni, że żeglarze wracają na Wisłę i będą tutaj żeglować. To naprawdę nie jest łatwe – wymaga wyjątkowych umiejętności. Tak, że będzie co podziwiać!”

Równie entuzjastycznie wypowiada się kapitan Krzysztof Baranowski: „Bardzo się cieszę, że na Wiśle odbędą się regaty żeglarskie. W ogóle żagle są nie tylko ładne do oglądania, ale też przyjemne do uprawiania. Wisła jest szczególną rzeką, trudną do żeglugi z powodu prądu. Sam zamierzam wystartować w Regatach o Puchar Prezydenta Warszawy i ogłaszam casting na moją załogę.”

Nie zabraknie również dodatkowych atrakcji, takich jak szkolenia z nauki żeglowania na Optimistach, bezpłatne warsztaty i animacje wodniackie oraz parada kolorowych żagli po Wiśle. Strefa kibica zlokalizowana będzie na bulwarze Jana Karskiego, gdzie będzie można oglądać rywalizację jachtów na wodzie.

Warto spędzić ten weekend aktywnie i wziąć udział w wydarzeniach, które łączą sport, kulturę i zabawę. Szczegółowy program regat dostępny jest na stronie zaglewarszawskie.pl.


Źródło: UMS Warszawa