Warszawskie przedszkolaki odkrywają historię miasta: z Targówka w podróż czasem
Warszawskie przedszkolaki pokazały, że historia i współczesność miasta nie mają przed nimi tajemnic. Konkurs "Dorożką z dawnych lat - metrem w nowy świat", który odbył się na terenie Urzędu Dzielnicy Targówek, to nie tylko wyzwanie, ale przede wszystkim świetna zabawa i okazja do nauki przez doświadczenie.
  1. Konkurs "Dorożką z dawnych lat - metrem w nowy świat" to wydarzenie skierowane do najmłodszych mieszkańców Warszawy, mające na celu pogłębienie ich wiedzy o mieście.
  2. W VII edycji wzięły udział dzieci z 47 przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z 11 dzielnic.
  3. Zadania konkursowe dotyczyły architektury, symboli miasta oraz znaków i sygnałów komunikacji miejskiej.
  4. Udział w konkurcie to nie tylko rywalizacja, ale również możliwość zdobycia wiedzy w przyjaznej atmosferze.
  5. Każdy uczestnik na zakończenie otrzymał nagrody i pamiątkowe dyplomy.
  6. W wydarzeniu uczestniczyli również przedstawiciele władz dzielnicy oraz radni miasta Warszawy.

W sercu Warszawy, na Targówku, odbyło się niezwykłe wydarzenie, które połączyło pokolenia i pokazało, że miasto to nie tylko budynek, ale również jego mieszkańcy i ich historia. To już siódma odsłona konkursu, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Współzawodnictwo było zacięte, ale przede wszystkim przyjazne i edukacyjne.

Konkurs nie byłby możliwy bez wsparcia i zaangażowania lokalnych władz. W spotkaniu z młodymi pasjonatami Warszawy uczestniczyli ważni goście, w tym Beata Michalec – radna Warszawy oraz radni dzielnicy Targówek: Joanna Mroczek, Aneta Wyczółkowska, Hanna Sobótka, Jerzy Żarnecki. Reprezentacja Urzędu Dzielnicy była równie liczna, na czele z Małgorzatą Kwiatkowską – burmistrzem Targówka oraz wiceburmistrzami: Dorotą Kozielską i Jędrzejem Kunowskim.

Warto zaznaczyć, że takie inicjatywy są nieocenionym wkładem w rozwój społeczności lokalnych, budowanie świadomości historycznej oraz integrację mieszkańców. Uczestnicy konkursu, mimo młodego wieku, wykazali się imponującą wiedzą, co jest najlepszym dowodem na to, że przyszłość naszego miasta jest w dobrych rękach. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i już teraz z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję.


Targówek