Ponad 18 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów przechwycili policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją komendy na Pradze Północ podczas działań w rejonie ulicy Targowej. Operacyjni zatrzymali do tej sprawy obywatela Armenii. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Przestępstwo, o popełnienie którego jest podejrzany zagrożone jest karą grzywny, pozbawienia wolności, albo obu tym karom łącznie. Nadzór nad tym postępowaniem prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ.

Działania policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją północnopraskich komendy pozwoliły im wytypować adres przy ulicy Targowej, gdzie miały być przechowywane papierosy pochodzące z kontrabandy. Tam też operacyjni dokonywali dalszych ustaleń.

W trakcie prowadzonych działań policjanci zaobserwowali, jak z wytypowanego przez nich mieszkania wychodzi mężczyzna znany im doskonale z wcześniejszych podobnych spraw. Niósł ze sobą plecak. Operacyjni skontrolowali go. Obywatel Armenii przyznał się, że ma przy sobie około 100 paczek papierosów pochodzących z kontrabandy.

Operacyjni wiedzieli, że to dopiero początek tej sprawy. Sprawdzili mieszkanie, z którego mężczyzna wyszedł, a potem jego samochód. To właśnie w oplu zabezpieczyli kolejne setki paczek papierosów. Łącznie podczas tej akcji operacyjni przechwycili ponad 18 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów.

Policjanci przewieźli obywatela Armenii do komendy przy ulicy Jagiellońskiej. Tam sporządzili niezbędną dokumentację, która dała podstawę do wszczęcia dochodzenia.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją przesłuchali 52-latka. Przedstawili mu zarzut z kodeksu karno-skarbowego. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu.

kom. Paulina Onyszko/JW