Czujni patrolowcy zatrzymali 26-latka, który po raz kolejny wpadł na kradzieżach z włamaniem. Mundurowych zaskoczył widok mężczyzny, który nie ma stałego miejsca zamieszkania, a w sobotę bardzo wczesnym rankiem wychodzi z bloku z elegancką walizką turystyczną. Szybko okazało się, że zarówno walizka, jak i jej zawartość pochodzą z pomieszczeń piwnicznych, do których chwilę wcześniej 26-latek się włamał. W Wydziale do walki z Przestępczością przeciwko Mieniu po zgromadzeniu materiału dowodowego policjanci przestawili zatrzymanemu 4 zarzuty, w prokuraturze został objęty policyjnym dozorem.

Policjanci z Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego zauważyli znanego im z wcześniejszych zatrzymań 26-latka. Mężczyzna znany był z dokonywania kradzieży i kradzieży z włamaniem. Tym razem wyszedł z bloku z całkiem elegancką walizką turystyczną. Policjanci zareagowali. Postanowili sprawdzić, co mężczyzna przenosi w walizce. Okazało się, że ma tam całkiem sporo różnych markowych alkoholi, do tego rozliczne kosmetyki, artykuły chemii gospodarczej oraz namiot.

26-latek nie posiada stałego miejsca zamieszkania i poza słowami „to nie ja” nie był w stanie nic wyjaśnić, ani co to za rzeczy, ani też skąd je ma. Dlatego policjanci sami bardzo szybko wszystko ustalili. Okazało się, że mężczyzna włamał się do kilku komórek piwnicznych w bloku, w niektórych dokonał uszkodzeń drzwi wejściowych i zabezpieczeń, w innych zniszczył np. rower i potłukł słoiki z przetworami, a z jeszcze kilku kolejnych wyniósł rozmaite łupy, w tym również walizkę, do której spakował swoje zdobycze.

Sprawą dokładnie zajęli się policjanci operacyjni i śledczy z Wydziału do walki z Przestępczością przeciwko Mieniu. Na miejscu zdarzenia zostały przeprowadzone oględziny, zabezpieczono wszystkie ślady, zostało przyjęte zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, przesłuchano świadków.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego zatrzymany usłyszał zarzuty, odpowie za 4 czyny. W prokuraturze zdecydowano o objęciu podejrzanego policyjnym dozorem.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

 

podinsp. Joanna Węgrzyniak/ea