Remonty i realizacje projektów budowlanych generują odpady, które obecnie nie mogą być składowane. Obowiązkiem każdego, kto wytwarza odpady budowlane i poremontowe jest zapewnienie ich wywozu. Najwygodniejszym i najkorzystniejszym sposobem na pozbycie się tego typu śmieci jest kontener budowlany. Przekonaj się, kiedy należy skorzystać z wynajmu kontenera na odpady budowlane i poznaj korzyści, jakie płyną z tego rozwiązania.
Kontener na odpady budowlane – kiedy znajdzie zastosowanie?
Odpady budowlane, takie jak m.in. gruz, tynk, materiały pokryć dachowych, ceramika, panele, stolarka oraz opakowania po materiałach powstają przy każdej realizacji inwestycji budowlanych, ale również przy prostszych remontach. Wytworzone w efekcie robót odpady należy we właściwy sposób zagospodarować. O ile wywiezienie do PSZOK-u dwóch pojemników po farbie i kilku arkuszy folii malarskiej nie powinno sprawić nikomu problemu, o tyle większa ilość odpadów może być już problematyczna. Zamawiając kontener budowlany rozwiążesz ten problem.
Wynajem kontenera na odpady poremontowe i budowlane to niezastąpione rozwiązanie na każdym placu budowy. Oprócz tego sprawdzi się także przy remontach domów i mieszkań, uwzględniając zarówno remonty wnętrz, jak i elewacji czy pokryć dachowych budynku.
Kontener na odpady poremontowe – co może się w nim znaleźć?
Wynajem kontenera na odpady budowlane wymaga określenia rodzaju śmieci, jakie się w nim znajdą. Wiąże się z tym zatem konieczność segregowania poszczególnych rodzajów odpadów do przeznaczonych na nie kontenerów, takich jak:
- gruz czysty – obejmuje takie odpady, jak np. gruz ceglany, odpady betonowe, armatura, tynk, ceramika;
- gruz zmieszany – w kontenerze mogą znaleźć się np. styropian, płyty gipsowo-kartonowe, armatura łazienkowa, terakota, ceramika;
- odpady zanieczyszczone – do kontenera przeznaczonego na ten rodzaj odpadów budowlanych i poremontowych można wrzucać folię malarską, opakowania po materiałach budowlanych, tynk, złom.
Gabaryty oraz pozostałe odpady, np. elektrośmieci, akumulatory, wełna mineralna, papa, ondulina czy chemikalia i aerozole wymagają osobnych kontenerów.
Korzyści z wynajmu kontenera budowlanego
Wynajem kontenerów budowlanych to korzystne rozwiązanie dla wszystkich wykonawców robót, którzy wytwarzają wskutek pracy odpady poremontowe i budowlane. W ich gestii leży bowiem wyłącznie zamówienie kontenera i wrzucanie do niego śmieci odpowiedniego rodzaju. Wywozem i prawidłowym zagospodarowaniem odpadów zajmuje się profesjonalna firma, świadcząca usługi wynajmu kontenerów.
Zebrane w kontenerze odpady, takie jak m.in. gruz czysty, stolarka, złom czy tworzywa sztuczne mogą zostać przetworzone i wykorzystane ponownie w ramach recyklingu, downcyklingu lub upcyklingu, co jest korzystne dla środowiska naturalnego.