Skup aut Warszawa i okolice: o czym trzeba wiedzieć?

4 min czytania
Skup aut Warszawa i okolice: o czym trzeba wiedzieć?

Skup aut Warszawa i okolice: o czym trzeba wiedzieć?

Usługi złomowania pojazdów silnikowych są wręcz niezbędne. Zwłaszcza w pobliżu dużych aglomeracji miejskich. Co roku mnóstwo Warszawiaków, a i mieszkańcy całego Mazowsza szukają sposobu, żeby pozbyć się starych maszyn i jeszcze na tym zarobić. Który skup samochodów używanych Warszawa będzie w stanie im to zapewnić? O czym należy pamiętać, planując zezłomowanie? W niniejszym artykule spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

Skup aut powypadkowych

Trzymanie w garażu pojazdu po wypadku to rzadko kiedy dobry pomysł. Wiele osób jednak uważa inaczej. Wydaje im się, że dzięki temu będą mieli części na przyszłość. Inni z kolei czekają na chwilę wolnego czasu, żeby podjąć się próby odrestaurowania samochodu. Niestety, zdecydowana większość takich przypadków kończy się zupełnie inaczej. Chodzi głównie o to, że za każdą maszynę trzeba płacić ubezpieczenie OC, choćby nie nadawała się już do niczego. Trzymanie auta po wypadku jest zatem na dłuższą metę nieopłacalne.

Zanim jednak skup aut Warszawa zajmie się daną maszyną, każdy kierowca musi zadbać o jej dokumentację. I tu mogą pojawić się komplikacje. W sytuacji powypadkowej bowiem policja może zarekwirować dowód rejestracyjny, a bez niego żaden uczciwy punkt skupu aut nie przyjmie zlecenia. Czy można jakoś obejść ten problem? Tak. Wystarczy udać się do odpowiedniego Wydziału Komunikacji.

Wcześniej natomiast trzeba zadbać o pisemne potwierdzenie, że policja faktycznie zajęła dowód rejestracyjny. Następnie należy przedstawić w urzędzie wszystkie dokumenty, aczkolwiek i tu jest pewien haczyk musi to być dokładnie ta placówka, która jest wpisana w dowodzie. Oznacza to, że jeśli pojazd został zarejestrowany w miasteczku oddalonym o 500 kilometrów, to właśnie tam i tylko tam można otrzymać stosowne poświadczenie, które umożliwi kasację albo sprzedaż pojazdu silnikowego po wypadku. Niekiedy trzeba za to uiścić opłatę w wysokości kilkunastu złotych.

Złomowanie aut używanych a obowiązujące przepisy prawa

Przepisy są bardzo precyzyjne, jeśli chodzi o sam proces kasacji pojazdu. Zarówno samochody firmowe, jak i prywatne trzeba wpierw wyrejestrować, aby uniknąć obowiązkowych płatności związanych z ubezpieczeniem. Sama wizyta w urzędzie i złożenie wniosku to jednak za mało. Wszelkiego rodzaju samochody używane muszą spełnić kilka warunków, aby ulec całkowitemu wyrejestrowaniu. Szczegółowe informacje na ten temat opisuje art. 79.1 ustawy Prawo o Ruchu Drogowym z dnia 20 czerwca 1997 r.

Tam każdy kierowca dowie się na przykład, iż auto podlega wyrejestrowaniu przez organ właściwy ze względu na miejsce ostatniej rejestracji pojazdu, na wniosek jego właściciela, kiedy trafi do przedsiębiorcy prowadzącego stację demontażu lub przedsiębiorcy prowadzącego skup samochodów osobowych, ciężarowych oraz innych pojazdów silnikowych. Jest jeszcze kilka sposobów na wyrejestrowanie samochodu, aczkolwiek skup aut Warszawa to najprostsze rozwiązanie na rynku samochodów używanych na Mazowszu.

Mimo to nie wystarczy pojawić się w danym miejscu i tak po prostu zostawić auto. Pracownik skupu i stacji demontażu musi zweryfikować sytuację związaną z daną maszyną. Trzeba mu okazać dokument zawierający dane osobowe właściciela (imię i nazwisko, adres zameldowania, PESEL), jak i zdjęcie. Poza tym trzeba mieć ze sobą dowód rejestracyjny lub poświadczenie z Wydziału Komunikacji, o czym pisaliśmy wyżej. Ważna jest także karta pojazdu, o ile takowa została w ogóle wydana, i tablice rejestracyjne. W przypadku, gdy zostały zniszczone (lub gdy zaginęły) należy wypełnić specjalne oświadczenie, które dołącza się do zgromadzonej dokumentacji. To samo dotyczy unikalnego numery VIN. Musi być czytelny. W innym wypadku skup aut używanych nie dokona demontażu, a więc i nie skorzysta z uprawnień do unieważnienia dokumentacji samochodu.

Powyższe to podstawa do tego, aby właściciel mógł otrzymać zaświadczenie o kasacji pojazdu. Jeśli wszystko przebiegnie poprawnie, trzeba w ciągu następnych 30 dni złożyć wniosek o wyrejestrowanie. Opieszałość lub brak podjęcia tej czynności może poskutkować karą w wysokości 200-1000 zł. Oczywiście nie należy zapomnieć o opłaceniu zaległości OC. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa pojazd musi być ubezpieczony aż do dnia jego wyrejestrowania.

Skup samochodów używanych w Warszawie

Przyzwoity skup aut używanych, Warszawa i okolice, powinien świadczyć kompleksowe usługi z zakresu sprzedaży, jak i kasacji pojazdów silnikowych w każdym stanie technicznym. Co więcej, w naprawdę dobrym skupie aut klienci powinni liczyć także na lawetę, która dostarczy wrak na miejsce. Nie zapomnijmy o pomocy przy formalnościach, które mogą niekiedy przyprawić o ból głowy nawet najbardziej doświadczonych kierowców. Jeśli chodzi natomiast o pieniądze za złom, powinny zostać wypłacane od ręki. Zawsze. A gdzie znaleźć taki skup samochodów Warszawa? No cóż, wystarczy zerknąć poniżej.

Mateusz Caban - Złomowanie Aut Warszawa | Skup Aut Warszawa | Auto kasacja

www: https://www.zlomowaniepojazdow.com/kontakt/warszawa

Autor: Zewnętrzny materiał partnerski

echowarszawy_kf