Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Warszawa

Policjanci z otwockiej komendy zatrzymali 20-latka podejrzanego o włamania do samochodów i kradzież z nich rzeczy, do których doszło w zeszłym tygodniu na terenie Otwocka. Mężczyzna był już wcześniej notowany i karany za podobne przestępstwa. Ponadto w miejscu zamieszkania posiadał amfetaminę. Usłyszał łącznie cztery zarzuty. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

W zeszłym tygodniu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku przyjęli trzy zawiadomienia związane z włamaniami do samochodów i kradzieżami  rzeczy, do których doszło na parkingach w Otwocku. Łupem sprawcy było wszystko to, co w chwili włamania znajdowało się w pojazdach. Skradziony został między innymi nóż, kluczyk od innego pojazdu oraz okulary. Łączne straty wyniosły blisko 2000 złotych.  

Sprawą zajęli się kryminalni, którzy w wyniku podjętych działań ustalili tożsamość i miejsce zamieszkania mężczyzny mogącego mieć związek z tymi zdarzeniami. Był on już wcześniej notowany i karany za podobne przestępstwa.

W zeszły czwartek, funkcjonariusze udali się pod ustalony adres, gdzie zastali 20-latka. Ponadto w trakcie przeszukania zajmowanych przez niego pomieszczeń mieszkalnych znaleźli i zabezpieczyli sproszkowaną substancję koloru białego. Wtedy mężczyzna oświadczył, że jest to amfetamina, którą posiada na własny użytek. Zatrzymany trafił do policyjnej celi.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie 20-latkowi łącznie czterech zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem oraz posiadania środków psychotropowych. Mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Kodeks karny za kradzież z włamaniem przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności, zaś za posiadanie substancji psychotropowych zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi do 3 lat więzienia.

mł. asp. Paulina Harabin/mg