Komenda Powiatowa Policji w Wołominie wraz z podległym komisariatami Policji przyjęła wyzwanie do udziału w społecznej akcji #GaszynChallenge, do której zostaliśmy nominowani przez Komendę Powiatową Policji w Mińsku Mazowieckim. Na parkingu przed komendą obecni byli policjanci a także pracownicy cywilni i mieszkańcy naszego powiatu. Wszyscy spotkali się w jednym słusznym celu, aby wykonać zadanie i zebrać w ten sposób pieniądze na rzecz Amelki, która urodziła się z rzadką, nieuleczalną chorobą – zespół Jouberta. Dziewczynka jest córką policjanta naszej komendy.
Po nominacji do #GaszynChallenge, podobnie jak nasi poprzednicy, zdawaliśmy sobie sprawę, że zadanie, do którego zostaliśmy wybrani przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim, ma nie tylko wymiar honorowy, ale zachęca przede wszystkim do niesienia pomocy dzieciom, tym bardzo chorym, które potrzebują wsparcia i pomocy w trudnej chorobie, lub kosztownej i długotrwałej rehabilitacji.
Amelka, córka policjanta naszej komendy, urodziła się z rzadką, nieuleczalną chorobą –Zespół Jouberta. Choroba ta charakteryzuje się typową wadą móżdżku i pnia mózgu, obniżonym napięciem mięśniowym oraz opóźnionym rozwojem psychoruchowym. Dodatkowo mogą wystąpić zaburzenia funkcji nerek, wątroby oraz siatkówki oka. Amelka wymaga stałej kontroli wielu specjalistów w tym neurochirurga, nefrologa, neurologa, okulisty, genetyka, hepatologa. Wymaga również ciągłych systematycznych niestety kosztownych rehabilitacji, to jedyna szansa, aby zapewnić jej lepsze a w przyszłości samodzielne życie.
Serdecznie zachęcamy do wsparcia akcji społecznej #GaszynChallenge tym razem dla Amelki, która potrzebuje pomocy: POMOC DLA AMELKI
POMÓŻMY AMELCE, a także wszystkim dzieciom dotkniętym zespołem Jouberta i innymi chorobami. 10 pompek, przysiadów, skłonów to wyzwanie, które warto było podjąć.
Policjanci i pracownicy z komendy w Wołominie, oraz mieszkańcy naszego powiatu podjęli wyzwanie i zgromadzili się na parkingu przed komendą, aby wykonać 10 pompek, które tak naprawdę są jedynie symbolicznym gestem poparcia dla tej słusznej idei.
Nasza mobilizacja do tego zadania pokazała, że całe policyjne środowisko rozumie potrzebę niesienia pomocy dzieciom, nie tylko z racji zadań jakie wykonujemy na co dzień, ale z poczucia prawdziwej ludzkiej wrażliwości na krzywdę, której policjantom nie brakuje.
Po wykonanym zadaniu nominowaliśmy:
- Straż Miejską w Wołominie,
- Wojskowy Instytut Techniczny i Uzbrojenia w Zielonce,
- Uczniów I Liceum Ogólnokształcące PUL im. 111 ESKADRY MYŚLIWSKIEJ w WOŁOMINIE.
asp. szt. Tomasz Sitek/is